ПРОЕКТ "Українська вишивка. День вишиванки".

УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА - ЕТНІЧНИЙ БРЕНД, ПЕРЕВІРЕНИЙ ІСТОРІЄЮ

Цікаво, що перші вишивки на території України з'явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені на Черкащині фігурки чоловіків, створені ще у VI столітті, в своєму оздобленні мають не тільки структурні особливості українського одягу XVIII-XIX століть, а й елементи давнього орнаменту. Про той же орнамент розповідав і арабський мандрівник у своїх описах русів, які датуються Х століттям. Тому варто схилитися перед цим феноменом, що пройшов через стільки століть і повернувся до сучасних жителів нашої Неньки.

Полтавщина – це не лише духовна столиця нашої держави, батьківщина зачинателя нової української літератури Івана Котляревського, легендарної співачки Марусі Чурай та видатного політичного діяча Симона Петлюри. Це також край, що славиться своєрідною технікою вишивки (полтавці скромно вважають її найскладнішою на українських теренах), яка налічує близько 180 різних способів виконання.

На Полтавщині до традиційних осередків народного мистецтва належать Решетилівка, Опішпя, Кременчук, Нові Санжари, Лубни, Великі Сорочинці. Особливістю полтавської вишивки є поєднання рослинного, рослинно-геометричного та геометричного орнаментів, використання мотивів, характерних для даної місцевості. Це «барвінок», «хмелик», «морока», «курячий брід», «зозулька». Улюбленим мотивом полтавських вишивальниць є «гілка», «ламане дерево».

18 травня 2017 року

День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (цього року – 18 травня).

Наша школа не стоїть осторонь українських традицій і свят. Сьогодні дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. В акції взяли участь не лише учні, а й усі вчителі, батьки та гості. Протягом дня було проведено безліч виховних заходів з даної тематики. Перший урок у 1-11 класах – урок патріотизму провели батьки учнів. Вони розповідали дітям про Україну, національні обряди та традиції, демонстрували національний одяг, учили дітей любити свою Батьківщину, поважати свій рід, свій народ, свою мову.

ФОТОРЕПОРТАЖ «День вишиванки» …завантажити

ВІДЕО: (фрагменти уроків)  "Батьки проводять уроки для своїх учнів в День вишиванки» …завантажити

Протягом дня відбувалось фотографування учнів та визначення переможців у номінаціях: кращий клас у вишиванках, краща родина у вишиванках, краща вишиванка. Підсумки конкурсів будуть підведені наступного дня. Переможці отримають Дипломи, Подяки, фото.

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми учителями та батьками відчувають себе справжніми українцями і налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Всі учасники отримали багато позитиву, а в очах у кожного було видно гордість за наш національний символ.

7 квітня 2017 року

7 квітня 2017 р. відбулося засідання педагогічної ради «Національно-патріотичне виховання як важлива складова формування та розвитку громадянських рис особистості», практичною частиною якої було проведення майстер-класу учителем образотворчого мистецтва Сокур Ольгою Павлівною «Писанкове диво».

Учасники майстер-класу познайомилися з історією виникнення та розвитку писанкарства, з різноманітними техніками виготовлення великодніх яєць, навчилися розписувати писанки-обереги.

ФОТОРЕПОРТАЖ…завантажити

ВІДЕО: фрагменти майстер-класу…завантажити

Варто лише розпочати писати писанку – і її чарівний світ вже ніколи не залишить Вас, захопить і зачарує, допоможе зосередитися і відпочити від буденності, створити диво. Одним із найважливіших завдань сучасної освіти є створення необхідних умов для формування творчої особистості.

Декоративно-ужиткове мистецтво у сьогоденні є дуже важливою складовою для виховання культурної, високорозвиненої, творчої людини.

19 травня 2016 року

Сьогодні, 19 травня, колектив нашої школи долучився до Всеукраїнського  Дня вишиванки. Дрес - кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. В акції взяли участь не лише учні, а й усі вчителі, персонал школи та батьки.

1-й урок -   єдиний урок патріотизму, який у 1-7 класах провели батьки, у 8-11 - класні керівники за участю батьків та запрошених гостей.   Сьогодні в нашій школі – день самоврядування. На 2-му уроці учні 9-11 класів попробували себе в ролі учителів - предметників, представників адміністрації та працівників школи.

ФОТОРЕПОРТАЖ…завантажити

19 травня на один день у школі відбулися великі зміни – до роботи взявся новий педагогічний колектив, а саме: найстарші учні нашої школи, які проводили уроки у 1-10-х класах із різних предметів. Вони готувалися і хвилювалися. Робочий день виявився нелегким, але успішним.

Батьки також провели урок, присвячений українській вишивці.

В кінці робочого дня директор школи Катерина Штомпель (учениця 10 класу) та її заступники і вчителі розпочали обговорення подій. Учні-вчителі ділилися враженнями, запитували один одного, розповідали про важкі і веселі моменти під час уроків. Вони ніби справжні вчителі радилися і робили висновки.  Все це ви можете побачити на відео без купюр, в чорновому варіанті…

ВІДЕО без купюр …"Шкільне самоврядування в День вишиванки"…завантажити