Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія

«Митці рідного краю»

 

 


 

«Той лиш пошани достоїш, хто мову шанує свою»(В. Сосюра)

    9 листопада – День вшанування пам’яті Нестора Літописця, послідовника слов’янської писемності Кирила і Мефодія. З 1997 року в Україні відзначається цей день як День української писемності та мови. У нашій школі традиційно проводяться заходи до цієї події. 

ФОТОРЕПОРТАЖ…завантажити

ВІДЕОРЕПОРТАЖ…завантажити 

 

 

 

Гостем цього року у нас був творчий колектив студентів «Університету третього тисячоліття», а саме театрально-драматичний гурток «Диво калинове». Учням артисти подарували театралізоване дійство ««Той лиш пошани достоїш, хто мову шанує свою»(В. Сосюра).

Дякуємо за цікавий виступ!

 


Творчий вечір, присвячений літературній діяльності письменника Віктора Терена

   11 жовтня 2018 року в малому залі Міського палацу культури відбувся творчий вечір, присвячений літературній діяльностіписьменника Віктора Терена. Організатор літературного заходу - Кременчуцьке міськрайонне товариство «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка, яке очолює Усцова Марія Григорівна.

ФОТОРЕПОРТАЖ…завантажити

ВІДЕО:Творчий вечір Віктора ТЕРЕНА....завантажити 

                                                                             

Наша школа, як громадсько-активна, вже декілька років поспіль тісно співпрацює з ГО «Просвіта». Учні школи стали активними учасниками заходу, вони підготували та прочитали вірші Віктора Терена. Участь у заході взяли учні 11 класу: Кавулич Андрій, Черненко Данило, Тимошенко Євген та учениці 4-Б класу: Гузь Уляна, Нагаєвська Діана, Ярмонік Марія. Підготували їх до участі у творчій зустрічі вчителі: Бутенко Світлана Михайлівна і Лазуріна Вікторія Петрівна.

Дякуємо учням та вчителям за активну життєву позицію!

 


 

Проект: «Митці рідного краю»

 

Тип проекту:

             інформаційно-пошуковий.

Учасники :

             члени волонтерського загону «Пошук».

Мета і завдання:

-          сприяння активізації пошукової роботи на базі школи;

-   збір інформації про життя і творчість митців нашого краю – Юрія і Світлани Нечай;

-   розвиток пізнавальних інтересів, творчих здібностей, естетичних смаків, почуттів учасників проекту, формування поняття про естетичний ідеал, розуміння специфіки різних видів мистецтва, підвищення національної культури школярів.

Презентація проекту:

оформлення виставки робіт Ю. і С.Нечай в школі, презентація їх творчості на загальношкільних батьківських зборах, круглий стіл за участю митців, учнів, вчителів, батьків, представників громади .

Наша школа – громадсько-активна школа. Сьогодні у нас  з'являються нові партнери, друзі, зростає громадська активність школярів. Ми залучаємо до співпраці не тільки громаду свого мікрорайону ,  а також  громаду села Омельник Кременчуцького району.   10 вересня 2011 року група вчителів і учнів школи №16 побували в гостях  в  с. Омельник Кременчуцького району на фестивалі «Омельницьке розмаїття». Організаторами поїздки стали депутати Крюківської районної ради Алещенко Богдан Миколайович і Шувалов Петро Леонідович,  а також благодійний фонд "Фонд громади Омельника". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 
{C}{C}{C}{C}
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Серед чарівної природи неподалік тихоплинного Псла зібрався український люд з усього Кременчуцького району. Під теплим осіннім сонцем лунала українська пісня...Запсілля, Келеберда, Кам’яні Потоки, Недогарки, Демидівка,  Дмитрівка,  Вільна Терешківка, Піщане, Гориславці, Омельник і наша школа №16 (солісти Анастасія Рябошапка і Олена Цокало) представили на розсуд громади  найцінніший духовний скарб, гордість і красу, геніальну поетичну біографію української пісні.

З давніх-давен уславилася Україна піснями, які дбайливо, як найдорожча реліквія, передавалися від покоління до покоління. Відомо, що пісня супроводжує українця від колиски до могили, бо не було значної події в житті народу, нема такого людського почуття, яке б не озвалося в українській пісні чи ніжністю струни, чи рокотанням грому. Український народ створив так багато пісень, що, якби кожного дня вивчати одну нову пісню, на вивчення усіх не вистачило б людського життя                                                                                     

     У давніх народних піснях відбилась відвага, волелюбність захисників народу, любов до рідної землі. Народна пам'ять зберегла імена деяких авторів давніх народних пісень. Найталановитіші з них — полтавчанка Маруся Чурай, козак Семен Климовський.

     Плине час. Народжуються і вмирають люди, гине у вогні часу матеріальна культура. Але вічними і незнищенними залишаються духовні цінності, серед яких — пісня. Сучасні українці не втратили любові до народної пісні, вона живе в кожному домі.

     Пісня згуртовує людей, очищає їхні душі, робить життя більш осмисленим, радіснішим і красивим.

     Наша пісня буде жити вічно...