Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія

План розвитку ГАШ

 

План розвитку Кременчуцької загальноосвітньої школи I-III ступенів №16  (ГРОМАДСЬКО-АКТИВНОЇ ШКОЛИ )

Кременчуцької міської ради Полтавської області.

Місія  школи №16
«Створення в навчальному закладі конструктивного вітапросту з метою формування успішної особистості, здатної до розбудови себе і соціуму»

Анотація постера :

В основу постера покладений один із міфів Давньої Греції: …»Зараз же після розмови з Пелієм почав готуватися Ясон до походу в Колхіду. Він об'їхав усі країни Греції і всюди кликав уславлених своїми подвигами героїв у похід на Колхіду по золоте руно. Всі великі герої відгукнулись на цей його заклик. Погодився взяти участь у поході сам найбільший з героїв, Зевсів син, Геракл. Зібралися всі герої в Іолку. Кого тільки не було серед них: тут були і гордість Афін, могутній Тесей, і сини Зевса й Леди, Кастор і Полідевк з своїми друзями Ідасом та Лінкеєм, і крилаті герої Калаїд і Зет, сини Борея й Оріфії, і Мелеагр з Калідона, і могутній Анкей, і Адмет, і Теламон і багато інших. Серед героїв був і співець Орфей. Ніколи ще не бачила Греція такого збору героїв. Могутні, прекрасні, як боги, привертали вони до себе захоплені погляди всіх жителів Іолка. Які перепони могли зупинити їх, хто міг чинити їм опір, що могло злякати їх?...

Усе було готове до відплиття. «Арго», спущений на воду, вже тихо гойдався на хвилях; навантажені вже були запаси їжі й прісної води. Принесено останні жертви Аполлонові і всім богам. Щасливі ознаки дало жертвоприношення. Влаштовано було увечері і веселий бенкет. Уже час було вирушати в далеке, повне небезпек, плавання.

  Тільки-но край неба зайнявсь пурпурним світлом вранішньої зорі, як розбудив керманич Тіфій аргонавтів. Зійшли аргонавти на корабель і посідали на весла, по два на кожну лавку. Дружно налягли на весла могутні гребці. Гордо виплив «Арго» з гавані у відкрите море. Підняли плавці білосніжний парус. Погожий вітер напнув парус, і швидко понісся легкий корабель по привітношумливих хвилях. Ось на колісниці, запряженій білосніжними кіньми, піднявся на небо світлосяйний бог сонця Геліос. Рожевим світлом заяснів парус на «Арго», і заблискотіли хвилі моря в ранішнім промінні сонця.

  Ударив Орфей у струни золотої кіфари, і залунала його чудова пісня на морському просторі. Заслухались пісні герої. А з глибини моря повипливали риби і швидкі дельфіни; зачаровані співом Орфея, пливли вони за швидкоплинним «Арго», подібно до стада, що, слухаючи солодкі звуки сопілки, йде за пастухом…»

Наша школа – великий корабель.

Колектив школи – ОРФЕЙ.

Принцип :»В єдності – сила, в різноманітті – запорука успіху !»

"У якому середовищі живуть школярі?"

- У дорослому, яке зусиллями дорослих і утримується та розвивається. При цьому дорослі:

-п'ють алкогольні напої;

-курять тютюнові вироби;

-рекламують як перше, так і друге;

-розвивають виробництво та маркетинг цих товарів;

-крадуть у інших чи у суспільства;

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти виросли: … перелік чеснот добре всім відомий.

Чи здатен  шкільний "корабель" у життєвому морі "Людські пороки старі як світ" гарантовано доходити до порту-приписки з назвою: "Людяність та моральні чесноти"?

Ми відповідаємо – здатен …

Базові цінності всіх учасників навчально-виховного процесу знайшли своє відображення в місії  навчального закладу «Створення в навчальному закладі конструктивного вітапросту з метою формування успішної особистості, здатної до розбудови себе і соціуму» та є основою всієї повсякденної діяльності.

Досягнення даної місії діяльності школи можливе за умов реалізації наступних факторів.

1. Створення комфортних умов -  висування певних вимог до процесу розв’язування завдань успішної педагогічної діяльності :

                                  - адресна допомога;

                                 - аналіз та корекція діяльності ;

                                 - відповідність матеріально-технічної бази закладу сучасним умовам навчання;

                                 - захист прав особистості;

                                - психологічна безпека.

2. Забезпечення  якості освітньої діяльності - характеристика фактичних результатів засвоєння знань учнями, які свідчать про засвоєння знань на певному рівні:

                                - виховна робота :

                по-перше : для створення школи  з новою філософією освіти, новою педагогікою, новим змістом, новими стосунками, новим учителем – школи олюдненої , яка не призводить до руйнації особистості  ми вибрали орієнтири  :  свобода, любов, правда.

                Друге : як озброїти   даною філософією  кожного вчителя! Кожен вчитель повинен усвідомити   , що необхідно керуватись  не  заборонами, а природними бажаннями вихованців, повіривши в первинність їхніх прагнень, робити добро й формувати ці прагнення в добро. Рішуче заперечуючи філософію заборони, ми відмовилися  від влади над  дитиною і вибрали  шлях школи – вільна особистість у вільній школі, вільна до такої міри, що може все робити по совісті.

Третє :  Воістину людина починається з любові. Є любов – є людина, є життя. Любов – запорука від деградації людства? По суті, справжня педагогіка – це і є наука про любов.Постало завдання перед педагогічним колективом : довести до свідомості юних любов як акумулятор життя, як найбільший зміст буття,  як духовний творчий початок. Ми маємо усвідомити й допомогти зрозуміти дітям, що без любові до людини й до життя не буде ані здорових стосунків, ані здорового суспільства, ані суспільного прогресу, ані моральної орієнтації в пізнанні добра і  зла. Тільки любов допоможе людині, тільки сповідуючи людяність, ми зможемо об’єднатися для відродження країни. Любляча людина – це сильна людина. Люблячий – означає «непереможний».

Четверте : шлях до нової школи лежить також через утвердження правди – у змісті освіти, особливо історії і літератури, у  стосунках   між учителем  і учнями, між батьками і дітьми, у всіх проявах шкільного життя. Якщо в школі пануватиме правда, то це означатиме, що ми позбулися фальші, показухи, подвійної моралі, розбіжності між словом і справою.  Питання правди – це питання морального вибору між правдою і кривдою, добром і злом, честю  і безчестям. Ми намагаємося робити нашу школу   – школою правди, честі і совісті.

-           навчальна робота , результативність навчальних досягнень – в динаміці.

-           розвиток особистості. 

3. Самореалізація учасників навчально-виховного процесу  - усталене прагнення до досягання  результатів (завдань) певного ступеня, що визначаються бажаним рівнем самооцінки особистості та рефлексією своїх можливостей і здібностей як складових життєвого досвіду:

                                  -  демонстрація результатів діяльності ;

                                  - свобода та відповідальність ;

                                  - можливість вибору ;                              

4. Прагнення до самовдосконалення -  усвідомлена діяльність учасників навчально-виховного процесу, спрямована на самовдосконалення, на вироблення в собі позитивних рис та усунення негативних звичок:

                                    - анкетування , як спосіб самопізнання;

                                    - побудова індивідуального шляху саморозвитку й самореалізації;

                                    - визначення рівня намірів та домагань;

                                    - тренінгові навчання з управління саморозвитком ;

                                    - навчання методики самооцінки діяльності.

 

1
2