Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія

"Крокуємо до Європейського Союзу"

 

 


18 травня 2017 року

 

Ми часто говоримо про "європейські стандарти життя". Але небагато знаємо про те, як насправді живуть громадяни ЄС. Ми багато знаємо про Європу як мрію, але не так багато – про Європу як реальність. Наші діти мають жити в розвинутій, демократичній, багатій країні. Для наближення до стандартів життя європейців Україна має здійснити євроінтеграційні реформи.  

Наша школа останнім часом прикрасилася прапорами країн, членів Європейського Союзу. У  нас з"явилася можливість в недалекому майбутньому жити в заможній і демократичній державі, без воєн і загиблих людей.  Європейський Союз – це сім’я демократичних Європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. 16 вересня 2014 року Верховна Рада та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію України та Євросоюзу. За відповідне рішення проголосувало 355 народних депутатів України, а у Стразбурзі за нього проголосувало 535 євродепутати.

 

18 травня вчитель історії Юлія ПОБІЖКО провела екскурсію коридорами нашої школи для учнів 9-11 класів з теми «Крокуємо до Євросоюзу»., присвячену Дню Європи — свято, що відзначається офіційно вУкраїні в цьому році 20 травня. Тим більше, що вчора, 17 травняв Європарламенті відбулася урочиста церемонія підписання законодавчого акта, яким буде запроваджено безвізовий режим для громадян України.

Документ підписаний Президентом Європейського парламенту Антоніо Таяні та Міністром внутрішніх справ та національної безпеки головуючої у Раді ЄС Мальти Кармело Абелою.

                                                                       

На церемонії підписання також були присутні президент України Петро Порошенко та доповідач Європарламенту з питання українського безвізу Марія Габріель.

Президент України Петро Порошенко підкреслив, що отримавши безвізовий режим з ЄС, Україна каже «прощавай» радянсько-російській імперії.

 

«Це абсолютно історичний день для України, для 45-мільйонної нації. Я абсолютно впевнений в тому, що це так само історичний день для Європейського Союзу. Україна повертається до європейської родини. Україна прощається в останнє з радянською і російською імперіями», – сказав Петро Порошенко на прес-конференції по завершені церемонії підписання документа.


16 травня, в День Європи,  школу №16 відвідав віце-консул Генерального консульства Республіки Польща Ян Здановськи. На подвір'ї нашої школи  учні влаштували танцювальний флешмоб.   Флешмоб разом з школярами підготувала вчитель англійської мови Тетяна Горяна. У масовому заході взяли участь 150 школярів. В основному - це учні 7-10 класів, але виступали і найменші - учні 2-а класу.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.   

 

 

                                                        

 


 Школярі нашої школи випустили паперові «Голуби миру» – флешмоб 18 вересня 2014 року. Діти таким чином висловили своє бажання жити у щасливій мирній країні без війни. Акція відбулася за ініціативи Міського дитячого об'єднання "Армія Добра".

Наш флешмоб виглядав так: у центрі випускник школи тримає Державний прапор УКРАЇНИ. Навколо нього діти підняли різноманітні  кульки з паперовими голубами. А ще -  28 прапорів держав Європейського Союзу, які характеризують світ без війн. "Єдність у різноманітті" - це девіз Європейського Союзу. Девіз означає, що  завдяки ЄС мешканці  європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту. ФЛЕШМОБ відбувся під звуки «Оди до радості» — гімна Європейського союзу та Ради Європи, що вважається одним із символів Європи

 

ВІДЕОРОЛИК: Флешмоб «ГОЛУБИ МИРУ» під звуки гімну Європейського союзу та Ради Європи-«Ода до радості» …натиснути для перегляду


                                        


Євроінтеграція стала українською національною ідеєю. Саме так заявив Президент України Петро Порошенко у Верховній Раді під час синхронної ратифікації Угоди про асоціацію парламентами України та Європи. 16 вересня 2014 року Верховна Рада та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію України та Євросоюзу. За відповідне рішення проголосувало 355 народних депутатів України, а у Стразбурзі за нього проголосувало 535 євродепутати. Угода вступає в силу з 1 листопада. "Голосуванням за сьогоднішню ратифікацію є цивілізаційним вибором України", - зазначив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Він переконаний, що нині виправляється помилка, яка була допущена 350 років тому. Україна - це Європа! "Назвіть мені ще хоч одну країну Європи, в якій за європейські цінності свідомо пішли на смерть 872 героя і небесна сотня. І нехай після цього хто-небудь спробує перед Україною закрити двері в Європу", - сказав Президент України Петро Порошенко.

 

"Єдність у різноманітті" - це девіз Європейського Союзу. Девіз означає те, що завдяки ЄС мешканці європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту, а численні культури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту.

 

Європейський прапор - це прапор Європи. Він є символом не тільки Європейського Союзу, але й символом єдності країн Європи та її індивідуальною ознакою в широкому сенсі. Коло золотих зірок символізує солідарність і гармонію між народами Європи. 

 

"Ода до радості". У широкому значенні – це гімн не лише Європейського Союзу, але й усієї Європи. 

 

День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р.

 

Мета ЄС

Створення економічного союзу з найвищим рівнем інтеграції економік держав (спільна зовнішня економічна політика, спільний ринок послуг, матеріальних благ, капіталу і праці, а також спільна валюта) і політичного (спільна зовнішня політика) союзу, а також впровадження спільного громадянства.

Вступ України до ЄС відбувається в кілька етапів:

1.     Підписання Угоди про асоціацію;

2.     Включення в офіційну програму розширення ЄС;

3.     Подача заявки на вступ;

4.     Отримання статусу кандидата в члени ЄС;

5.     Вступ до ЄС.