Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія

"Національно-патріотична гімназія"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВІДЕО: Шістнадцята школа - це КРЕМЕНЧУК!

Кременчук - це УКРАЇНА!

Україна -це ЄВРОПА!

Шістнадцята школа - це ЄВРОПА!!!!

 

Метою Проекту є активізація діяльності з виховання у дітей, учнівської молоді почуття патріотизму, посилення моральної складової в загальній системі формування у молоді національної гідності, готовності до виконання громадянських та конституційних обов’язків, особистісних рис громадянина Української держави, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, набуття соціального досвіду, фізичної досконалості, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури, розвиток психологічних і професійних якостей.

Основними завданнями Проекту є:

формування високих моральних цінностей, патріотизму, етнічної та національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, родини, народу;

виховання дисциплінованості, сумлінності та чесності, поваги до Конституції України, Законів України;

виховання у дітей та учнівської молоді шанобливого ставлення до державних символів – Державного Герба України, Державного Прапора України і Державного Гімну України, почуття громадянства, освіченості, формуванню національної свідомості, належності до рідної землі;

формування в учнівської молоді відданості та вірності українському народові, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості;

виховання у дітей почуття гордості за свою державу, прагнення стати повноцінним її громадянином;

забезпечення духовної єдності поколінь, підтримка та пропагування сімейних цінностей;

формування національної свідомості і людської гідності, толерантного ставлення до інших націй, культур і традицій;

формування здорового способу життя, прагнення до фізичного саморозвитку, сприяння протидії негативним впливам і явищам, які існують у сучасному суспільстві.

ЕКСКУРСІЯ: 25.01.2024р  Галерея "ЛЮДИ СВОБОДИ"  Юлія ПОБІЖКО...переглянути 


ЕКСКУРСІЯ: 25.012024р Кімната ПАМ"ЯТІ Оксана РОГОЗНА...переглянути 

 


 

 

 

Просвітницька робота - для дорослих...

 

Екскурсії коридорами школи 
3-й поверх.....
Не соромтеся бути українцями, бо не зчуєтеся, як онімієте… ВІДЕО: Екскурсовод Юлія Побіжко розповідає…завантажити Люди берегли мову навіть за тисячі кілометрів від рідноі землі, у таборах за мову йшли на кулі, співали своіх пісень під страхом смерті… Наші діти повинні пам’ятати людей, які боролися за Україну. В коридорах нашої школи створена експозиція, яка присвячена внутрішній моральній опозиції до радянського тоталітарного державного режиму. Екскурсовод, вчитель історії Юлія Побіжко розповідає про зародження дисидентського руху на Україні.

3-й поверх.....Художник, який захотів бути українцем..
.ВІДЕО: Екскурсовод Ольга СОКУР розповідає…завантажити Сьогодні, коли українці гинуть на Сході України, ми згадуємо людей, які боролися в різні часи за Незалежність України. Це поети і політики, військові і музиканти, науковці і художники. Вони по-різному розуміли свободу, боролися за неї в різні способи. В коридорах нашої школи створена експозиція, яка присвячена внутрішній моральній опозиції до радянського тоталітарного державного режиму. Екскурсовод, вчитель образотворчого мистецтва Ольга Сокур розповідає про художників, які боролися за свободу народу, хтось – за свободу творчості, думки, хтось – зі зброєю в руках, а хтось – із пензлем.

Галерея:"ЛЮДИ СВОБОДИ" на 2-му поверсі........ ВІДЕО: Екскурсовод, вчитель історії Оксана РОГОЗНА розповідає….завантажити
Пам"ятайте історію Людей Свободи, які зберегли волю в Україні. ХХ століття — час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулись із опором українців. Серед мільйонів яких — ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.
Це і наші випускники, які загинули за Свободу в зоні АТО. Екскурсовод, вчитель історії Оксана РОГОЗНА розповідає про людей, які боролись за незалежність України в XX столітті.

Кременчуцька загальноосвітня школа I-III ступенів № 16 уже багато років є єдиним освітнім і культурним осередком 1-го Занасипу. З 2011 року школа має статус громадсько-активної. ВІДЕО: Екскурсовод, вчитель англійської мови ТЕТЯНА ГОРЯНА проводить екскурсію коридорами школи №16 "І повіє огонь новий з Холодного Яру"...завантажити
Громадсько-активна школа не відгороджує учнів від реального життя, а включає це життя у свої уроки, позаурочну діяльність, створюючи єдине поле громадського виховання не тільки учнів, а й усіх учасників освітнього процесу. У результаті йде комплексна система виховання громадянина не тільки у школі, а й поза її межами. Я – українець, я – патріот! НЕ бійся бути українцем! завантажити
Така місія спонукає колектив школи бути флагманом патріотичного виховання не тільки дітей, а й усієї громади мікрорайону.
Враховуючи вимоги сьогодення, одним з найголовніших напрямів виховної роботи школи є національно-патріотичне виховання.

ВІДЕО:"Страшні слова, коли вони мовчать"....екскурсію проводить вчитель української мови та літератури ВІРА ТОРОЦЬКАзавантажити для перегляду

країна — це особистості, які формують обличчя її історії. Наші діти повинні пам’ятати людей, які боролися за Україну. В коридорах нашої школи створена експозиція, яка присвячена внутрішній моральній опозиції до радянського тоталітарного державного режиму. Екскурсовод, вчитель української мови та літератури Віра Купріянівна Троцька розповідає про шістдесятників —нову генерацію радянської та української національної інтелігенції, що ввійшла у культуру (мистецтво, літературу тощо) та політику в СРСР. Шістдесятники виступали на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості. Першими речниками шістдесятників в Україні були Ліна Костенко й автор гостропубліцистичних поезій, спрямованих проти русифікації й національного поневолення України, Василь Симоненко . Офіційне шістдесятництво сформували Іван Драч , Борис Олійник , Дмитро Павличко та інші. Вони мали змогу активно друкуватися, але натомість змушені були йти на певний компроміс із владою. Слідом за ними з'явилася ціла плеяда поетів: Микола Вінграновський, Микола Холодний, Г. Кириченко, Василь Голобородько, Ігор Калинець, Іван Сокульський Б. Мамайсур та інші. Із середини 1960-х шістдесятники розпочали формування політичної опозиції комуністичному режиму і незабаром стали активними учасниками дисидентського руху в Україні, зокрема як члени Української гельсінської групи.


Богдан Головаш зустрівся з учнями школи

     Сьогодні, 21 жовтня 2019 року в ЗОШ № 16 відбулася зустріч учнів з нашим земляком, кременчужанином, випускником Одеської морської академії Богданом Головашем, який разом із командою перебував у російському полоні з листопада 2018 до вересня 2019 р.

Ще в лютому цього року учні нашої школи, а саме 6-А, 7-Б, 8-А, 9-Б та 11 кл., прийняли активну участь в акції «Привітай Богдана з лейтенантськими погонами». Діти писали листи, побажання, малювали малюнки, робили поробки у вигляді маленьких човнів для того, щоб підтримати Богдана у полоні, щоб він не відчував себе покинутим і самотнім.

ФОТОРЕПОРТАЖ …завантажити

 

Відео: фрагменти зустрічі з Богданом Головашем …завантажити 

 

Тільки через довгих девять місяців, 7 вересня цього року полонені моряки були звільнені та повернулися на Батьківщину.

Богдан звернувся до дітей зі словами вдячності за отримані листи, розповідав про свої плани на майбутнє, відповідав на численні питання.

Наприкінці теплої зустрічі, учні подарували Богдану синьо-жовтий галсук з побажаннями. В свою чергу Богдан залишив нам на згадку побажання, написані на іншому галстуці, який буде зберігатися в шкільному музеї.

Після невеличкої екскурсії коридорами нашої школи, учні мали можливість поставити Богдану питання наодинці та сфотографуватися з ним.

Дякуємо юному герою за те, що він завітав до нас у школу, за його мужність, оптимізм, за віру в себе і життєву силу.

 

 


 22 листопада міськрайонна організація «ПРОСВІТА» разом з учнями нашої школи і ВПУ-7 провели захід до 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років. Організатор заходу – голова Кременчуцького міськрайонного об’єднання товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка Марія Усцова.  Участь у підготовці і проведенні заходу взяли:  Микола Степанович Козак – кобзар, бандурист, викладач дитячої музичної школи №1, заслужений працівник культури України, нагороджений медаллю «Будівничий України», представники «Просвіти»,   

 ФОТОРЕПОРТАЖ…завантажити          

ВІДЕОРЕПОРТАЖ…завантажити 

Руслан Губа (учень зош №28), Вікторія Коробченко, Андрій Кавулич, Євгеній Тимошенко, Софія Григоренко, Аліна Щербак, Марія Сороколат, Анна Загвоздіна (зош №16),  Володимир Котов (учень групи ОВІ-18, ВПУ-7), Ілля Шавалін (учень групи ОВІ-17, ВПУ-7), Дмитро Остапенко (учень групи ОВІ-17, ВПУ-7). Пісню "Пане отамане" (слова Ігоря Жука) виконав Антон Берг (учень групи ОВІ-17, ВПУ-7) під акомпанемент  Вікторії Штоль (учениці групи ОВІ-18, ВПУ-7). Вірш "Я-українець" читав Володимир КОМАР (студент Київського національного університету культури і мистецтв).

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”. Планом заходів із відзначення цього ювілею та вшанування пам'яті учасників революції на період до 2021 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 777-р, передбачено організацію тематичних, навчально-виховних заходів, спрямованих на донесення інформації про ті події, виховання патріотизму, підвищення інтересу до історії України, зокрема в учнівської та студентської молоді.

 


 

У Кременчуці відбувся конкурс патріотичної пісні

    8 листопада в Кременчуці тринадцятий рік поспіль відбувся конкурс патріотичної пісні, в якому взяли і учні нашої школи (солістка Аліна Щербак).  Приурочений цей захід до Дня визволення України від фашистських загарбників. Участь у конкурсі взяли тридцять навчальних закладів міста. Під час заходу учні виконували зворушливі пісні про Україну, танцювали ліричні танці, декламували вірші. Як відзначають юні артисти, перемога в конкурсі не на першому місці. Головне, щоб ветеранам, які також були присутні на заході, і глядачам сподобалися виступи.

Усі учасники заходу отримали грамоти, а призерам подарували грошові сертифікати. 

ВІДЕОРЕПОРТАЖ виступу школи №16…завантажити 

 

 

 

 

В нашій школі ростуть патріоти України

 У багатьох людей слово "патріотизм" викликає доволі змішані почуття. Одні вважають це дуже важливим, інші – не бачать в цьому високої цінності. А треті взагалі не знають, про що йде мова, що означає слово «патріот», і який сенс у вихованні патріотизму у своїх дітей. Але, все ж таки, у більшості населення перша позиція. Вони вважають доцільним бути патріотом своєї країни і виховувати в патріотичному дусі нове покоління.Раніше існувала думка, що патріот – це військовозобов’язана людина, яка складала присягу і захищає честь країни, але це не так. Патріотом може (і має) бути кожна людина. Патріотизм має проявлятись у щоденній поведінці, у повазі до історії країни, до традицій. 

ФОТОРЕПОРТАЖ учнів школи 04.09.2018р …завантажити

                                          

Але як же почати таку складну роботу, якщо ви ніколи раніше над цим не замислювались?

Головна думка має бути така – моя країна найкраща!

Якщо ваша мета щира, і ви справді бажаєте виховати патріота, ніколи не кажіть йому, що Україна – погана держава. Всі знають – Батьківщину не обирають. Так, може здаватись, що десь жити краще, але ж ви не можете знати це напевне?

Пам’ятайте – благополуччя країни починається з вас! Намагайтесь говорити тільки позитивне, коли ваша дитина поруч, не прикрашати ситуацію, говорити реалії, але у всьому знаходити позитив.

 


 


08.11.2017 р. в школі №16 відбувся літературно-історичний театралізований захід присвячений 330-й річниці обрання Івана Мазепи  гетьманом Лівобережної України:  «Гетьман Іван Мазепа-символ прагнень українського народу до Незалежності».


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  В гостях у нашій школі побувала Лариса Лісовська (Горліс-Горська) завантажити 


 



 

 

 

 

 

 

 

 

 


1
2