Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Дистанційна освіта на Класній оцінці
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія 5-й Міжнародний освітній онлайн-форум

ШКІЛЬНІ НОВИНИ

 

Дистанційне навчання триватиме чотири тижні з 25 жовтня

 

21 жовтня відбулося позачергове засідання комісії з питань ТЕБ і НС, де розглянули питання про ускладнення епідемічної ситуації та запровадження додаткових обмежувальних заходів на території Кременчуцької міської територіальної громади з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На засіданні заслухали інформацію заступника директора Департаменту охорони здоров’я міста Людмили Пономаренко про рівень захворюваності на коронавірусну інфекцію. Вона повідомила,  що станом на ранок 21 жовтня в місті зареєстровано 11038 випадків COVID-19, подолало хворобу  9537 осіб; померло - 312 хворих.

Починаючи з 3 вересня поточного року, лікарями  відмічається постійне зростання захворюваності  на гострі респіраторні вірусні інфекції, пневмонії та COVID-19 серед дорослого та дитячого населення. Від початку осені щотижня міські лікарі фіксували 500 нових випадків захворювань на вірусну інфекцію серед дорослих кременчужан, і до 1 тис. у дітей.  Поширення ГРВІ у дитячого населення під час осінніх канікул знизилося,  однак кількість нових випадків  є значною та коливається на рівні 400-500.   Окрім того,   щодня в місті реєструється  7-9 випадків захворювання на COVID-19 серед дитячого населення. Був випадок, коли дитина внаслідок ускладнень від вірусу нового типу потребувала кисневої терапії.

Протягом двох останніх тижнів по місту спостерігається різке зростання захворюваності на COVID-19. Для прикладу, від 11 жовтня  кількість нових випадків цього захворювання перевищує 100 осіб на день; 28 жовтня було зареєстровано 142 нових випадки, 19 жовтня  – 180, 20 жовтня – 163.  

Станом на 21 жовтня  на амбулаторному лікуванні з встановленим діагнозом COVID-19 перебувають 1078 осіб, в тому числі 32 дитини. На стаціонарному  лікуванні в комунальному некомерційному медичному підприємстві «Кременчуцька міська дитяча лікарня» наразі перебуває 11 дітей із підтвердженим COVID-19 та 5 дітей із підозрою COVID-19, перебіг захворювання  - середньої важкості.

Враховуючи стрімке зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі COVID-19, з метою запобігання поширення вірусної інфекції серед дитячого населення та на підставі рекомендацій  Департаменту охорони здоров’я,  комісія з питань ТЕБ і НС прийняла рішення запровадити дистанційне навчання в закладах освіти Кременчука із 25 жовтня  терміном на чотири тижні.

(Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області)


КВЕСТ до Дня захисників і захисниць України

 14 жовтня в Україні відзначають  День захисників і захисниць України. У цей день християни святкують Покров Пресвятої Богородиці, який був великим святом для запорізьких козаків. У цей день також відзначається День українського козацтва.

Напередодні свята 13 жовтня в нашій гімназії пройшов цікавий, пізнавальний, змістовний захід присвячений цій даті. Представники Патрульної поліції м. Кременчука, ДСНС, Національної гвардії підготували і провели КВЕСТ для учнів 9-х класів. Чотири команди старшокласників показували свої знання, уміння та навички на локаціях:

 • Веселий регулювальник;
 • Залізна людина;
 • Загадка світу;
 • Світлофорний бум;
 • Відгадай;
 • Знайди мене;
 • Рятувальники «профі»;
 • Перша допомога.

Завдання квесту нагадали учням: як діяти при виникненні надзвичайної ситуації, та пожежі, правила дорожнього руху, надання першої необхідної допомоги при різних травмуваннях і ушкодженнях, уміння орієнтуватись на місцевості та інше. Учні із захопленням виконували всі завдання та отримали солодкі подарунки. Ми дякуємо організаторам за цікаво і змістовно проведений час!


КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ
12 жовтня до Дня українського козацтва вирішили об’єднатись учні 2-Б та 6-Б класів – нащадки славних козаків – щоб показати свої знання з історії козацтва і продемонструвати фізичну міць та силу, а також сміливість, кмітливість, вміння підтримувати та допомагати одне одному – змагатись у команді. Адже, як відомо, козаки вміли швидко бігати, навіть доганяли й ловили дикого коня, вправно володіли зброєю і власним тілом, були вигадливими і кмітливими. Поділившись на три команди, учасники відповідали на запитання щодо побуту і організації козацького життя, пригадали назви і значення основних «козацьких» понять і предметів, військових звань, одягу. А потім взяли участь у спортивних естафетах – козацьких розвагах. Старші допомагали молодшим пройти усі етапи змагань, оскільки команди складались з учнів обох класів. Звичайно, перемогла дружба, але гарний настрій, посмішки і радість кожен одержав свої!
4—Б, 2-а, 3-б класи провели Свято «Українське козацтво»
Дівчата та хлопці 7-Б класу, сьогодні, у святковій вікторині показали свої знання про часи козацтва та провели час із задоволенням та веселій атмосфері. Як завжди, перемогла дружба.

Козаки — гордість української землі. Саме про цих хоробрих і мужніх воїнів, захисників рідної країни,  говорили та згадували учні 1-А класу....ВІДЕОРЕПОРТАЖ....завантажити


Раціональне харчування – ключ до здоров’я людини

11 жовтня у 9- а класі була проведена виховна година на тему«Раціональне харчування – ключ до здоров’я людини», де учні ознайомилися з резервами здоров'я людини, значенням раціонального харчування в системі здорового способу життя, навчилися розділяти індивідуальну програму харчової поведінки, отримали знання про гігієну харчування та на неприпустимість споживання неякісних або зіпсованих продуктів.

12 жовтня в 3 а класі ( кл. керівник Тимошенко С.В.) було проведено урок – здоров’я « Їжа і здоров’я».  Під час якого  поглиблювалися  знання учнів з основних правил харчування та приготування їжі; виховувалися  навички культури і гігієни правильного харчування, бережливого ставлення до свого здоров’я; розвивалися  вміння розподіляти види харчових продуктів для споживання протягом доби (сніданок, обід, вечеря); формувалася  мотиваційна установка на споживання корисної для здоров’я їжі.


Профілактика отруєнь грибами

У гімназії № 16 з 4.10-7.10 були проведені тематичні заняття серед учнів 5-9х класів з питань небезпеки збирання та вживання дикорослих грибів, профілактики отруєнь грибами.

Гриби є доволі специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.

Гострі отруєння рослинами трапляються зазвичай у теплу пору року серед туристів, які вживають незнайомі рослини в їжу, або серед дітей, які відпочивають у літніх таборах, на дачах.Інколи гострі отруєння рослинами можуть виникати під час самолікування, коли люди вживають екстракти, відвари трав. Деякі отруйні рослини спричиняють сильні опіки шкіри, слизових оболонок та алергічні реакції внаслідок контакту з ними.

В Україні зустрічаються такі отруйні рослини: беладона, баг­но, блекота, дурман, лавровишня, паслін та ін


Трагедія Бабиного Яру

29 вересня у 9-а класі, була проведена виховна година. Метою якої було розкрити суть трагедії Бабиного Яру, пояснити її вплив на долю людства, формувати історичну пам’ять, викрити людиноненависницьку політику нацизму, формувати в учнів усвідомлення того, що мир, життя і злагода між людьми – найвищі на землі цінності.
Учні здійснили короткий екскурс у роки Другої Світової війни, яка обернулася для Києва, України та всього світу низкою жахливих подій, незліченними людськими втратами. Адже Бабин Яр став місцем масових страт та поховань, величезною братською могилою. У ході виховного заходу діти переглянули презентацію, яка відображає моторошні події 1941 року. Учні провели історичні паралелі і зрозуміли, що від рук нацистів загинули не тільки євреї, цигани, а й українці. При цьому українці розплатилися тисячами життів за свій намір відновити незалежну і соборну українську державу. 
В знак вшанування пам’яті загиблим в Бабиному яру, діти виготовили голубів та розмістили їх на гілках дерев нашої гімназії

Учні 1-А класу долучилися до пам'ятного заходу!

 


Вітаємо Верзілову Уляну, ученицю 5-Б класу Кременчуцька гімназія №16 , яка посіла 2 місце у чемпіонаті міста з художньої гімнастики, присвяченого 450-й річниці від заснування Кременчука.

 

 

 

 


Від давнини до сьогодення…

 

Урок-зустріч з творчими людьми: Без минулого немає майбутнього!

24 вересня учні 8А класу подорожували в минуле. В кабінеті мистецтва відбулася творча зустріч наших учнів та вчителів гімназії №16 з різьблярем-самоучкою по дереву Дружнєвим Олегом Івановичем, персональна виставка якого була протягом 2 місяців в міському краєзнавчому музеї. З невеликою частиною своїх витворів митець ознайомив і усіх присутніх, спілкувався з аудиторією.

В кабінеті для огляду і знайомства зі старовинними речами були зібрані і вишиванки різних часів і регіонів України, і побутові речі, і прикраси, музичні інструменти і багато іншого. Звучали різні музичні інструменти з дуже давньою історією походження:

піаніно – Дмитрієва Віра Володимирівна (вчитель музичного мистецтва);

гітара – Мосієнко Анастасія (учениця 6А класу);

вокал – Анастасьєв Адріан ( учень 9А класу).

І «родзинкою» уроку для учнів стало знайомство зі старовинним і неймовірно красивим інструментом – віолончеллю, на якому грала наша гостя Дружнєва Ірина Василівна.

Велика подяка вчителям нашої гімназії за допомогу в організації виставки!

Дмитрієва В.В, Неверова В.В., Рогозна О.М., Пономаренко О.С., Сокур О.П., Лобода Л.В., Троцька В.К.

Особливі слова вдячності за підтримку і подарунки для музею Халецькій Лілії Леонідівні.

Вчителі відкрили свої скарбнички і поділилися з нами сімейними реліквіями.

Екскурс в минуле провела Дмитрієва В.В.

Пишаймося своєю історією!

 


Зелена толока

 

Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» для учнівської та студентської молоді розтягується в часі та просторі. 17 вересня 2021 року в парку "Ювілейний" екологічна акція «Зелена толока», що проходить до Всесвітнього дня прибирання та у рамках відзначення Дня Кременчука. Організатори програми: Молодіжний Парламент Кременчука, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, управління молоді та спорту Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, Департамент освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити


Зважені та начитані

 

 

 

Вітаємо Михайла Москальова учня 5-Б класу, який брав участь у Всеукраїнському конкурсі "Зважені та начитані" і виявився переможцем серед учнів нашої гімназії та читачів філії № 8 міської дитячої бібліотеки!

Упродовж літа Михайло прочитав 10,5 кг. цікавих книжок!

 

 

 

 

 

 

 

 


9 вересня - Міжнародний день краси
 

"Краса врятує світ!": казав класик. І цим твердження багато хто не погоджується, але, проте, людство завжди тягнулося до краси та естетики. Тому  починаючи з 1995 року за ініціативою Міжнародного комітету естетики й косметології СІДЕСКО  9 вересня у світі відзначається Міжнародний день краси. Цього дня у світі шанують все, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси.

На першому поверсі нашої гімназії відкрився  "Салон краси" (в рамках акції "Серце до серця") .

Працювали  локації:

•        майстрині зачісок

•        body art - малюнок на обличчі

•        малюнки хною на руках

•        "барабан бажання"

А також 6 варіантів :

Ø       селфі  з директором,

Ø       улюблена пісня пролунає на перерві по шкільному радіо,

Ø       10 балів з різних предметів ,

Ø       звільнення від домашки на 1 урок з предмету на вибір,

Ø       солодкий приз,

Ø       дозвіл прийти до школи в п'ятницю в улюбленому одязі

 

 

 


 

Стрінг-арт в бібліотеці мікрорайону "Усе моє, що зветься Україна"

 

У День знань учні 7 класів відвідали філіал місцевої бібліотеки, де діяли пізнавально-патріотичні локації позитиву та розваг. Єдиним лейтмотивом пройшла тема єдності за рідну Україну, бажання вчитися, пізнавати нове, дбати про красу та розквіт держави. Під час гри - стрінг-арт "Усе моє, що зветься Україна" було розкрито українознавчу тему. На майстер-класі учні виготовляли паперові  рушники та хустки в українських традиціях.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 


 

Крокуємо до школи безпечно

 

В рамках Всеукраїнської акції "Крокуємо до школи безпечно" до учнів 5-х класів завітали інспектори батальйону патрульної поліції м.Кременчука Надія Шило і Андрій Соколов. Вони нагадали дітям правила безпечної поведінки на дорозі, в міському транспорті, повторили дорожні знаки та правила для пішоходів.

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити 

 

 

 

 

 


Перший урок "Україна починається з тебе"

 

За вимогою часу сьогодні Першого вересня учні та викладачі гімназії №16 були на 1-му уроці, що мав назву «Україна починається з тебе» присвяченому 30-й річниці з Дня народження нашої Батьківщини. Провели його по-новому. 5-8 класи приймали участь у квесті: побували в різних творчих осередках, які підготували вчителі та дев’ятикласники закладу.

Кожен осередок був наповнений креативними, цікавими та творчими завданнями. Діти танцювали, складали пазли, розфарбовували, гралися, перевтілювалися в артистів. І, найголовніше, назвали 30 причин, чому варто любити Україну.

Після проходження квесту, у фіналі – невеликий флешмоб.

Подяка нашим педагогам та активним учням. Пам’ятайте – все найкраще – попереду. Нам тільки 30 років. Все вийде! Обов’язково! Потрібно тільки вірити в це!

ФОТОРЕПОРТАЖ з першого уроку ....завантажити 

 

ФОТОРЕПОРТАЖ ...Флешмоб...завантажити 


Ось і промайнуло літо - 1 вересня!

 

У черговий раз гімназія гостинно відчинила для учнів свої двері і запросила  у просторі і затишні класи, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокувати до своєї мети.

Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників. 

Цього року для  50-ох першокласників, які переступили поріг нашої гімназії, розпочнеться цікаве шкільне життя, перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.

Для дев’ятикласників   цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям.

Для учнів 2-8 класів – це черговий етап на шляху оволодіння знаннями.

Відчуття, які виникають першого вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства.

День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.

ФОТОРЕПОРТАЖ зі свята останнього дзвоника ....завантажити 


Вручення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти

Нарешті настала хвилююча пора - наші дев'ятикласники отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту.

Вітаємо дев’ятикласників! Віримо, що ви реалізуєте власні здібності, таланти, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами України!

Бажаємо вам впевненості у власних силах і невичерпного завзяття!

До побачення!

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити

 


Свято останнього дзвоника

 

Останній дзвоник пролунав для наших гімназистів, сповістивши про початоу літніх канікул для учнів 1-8 класів, початок нового життєвого шляху для випускників. Ось і завершився ще один навчальний рік. 

Розпочався день з привітання директора гімназії Олексія Довбні по шкільному радіо.

Через карантинні обмеження на урочистій лінійці о 10.00 годині на подвір"ї гімназії були присутні тільки дев"ятикласники, педагогічний колектив та рідні гімназистів.

Випускники 4-х класів провели свято на 1-му уроці у вестибюлі...

А ось учні інших класів провели свято останнього дзвоника окремо у кожному класі без урочистої лінійки. 

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 
ВІДЕОРЕПОРТАЖ проведення свята випускників....завантажити 

 


Остання дорога Тараса додому…

 

22 травня виповнюється 160 років від дня перепоховання Тараса Шевченка.

До гімназії завітали гості, студенти Крюківського університету  третього віку. Ці мудрі, талановиті актори гуртка'' Калинове гроно'' підготували надзвичайно емоційний захід ''Остання дорога Тараса додому''.

Зачаровані виступом учні дев'ятих класів не шкодували аплодисментів. У виконанні гостей звучали вірші Кобзаря, пісні та надзвичайно цікава розповідь про останні роки життя поета.

На прощання сказані слова вдячності акторам, зроблені фото і заплановані зустрічі в майбутньому.

Фоторепортаж...завантажити

ВІДЕОРЕПОРТАЖ: ''Остання дорога Тараса додому''.....завантажити 

 

 


Національний урок з безпеки дорожнього руху

 

21 травня в українських школах відбулося проведення Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху.

Захід буде проведений у рамках всесвітнього Глобального тижня безпеки дорожнього руху, що відбудеться за ініціативою ООН з 17 до 23 травня 2021 року.

Цього року Національний урок з безпеки дорожнього руху буде присвячений темі «Безпечна дорога додому».

Здобувачі освіти гімназії №16 взяли активну участь у заходах Тижня.

20 травня учні 7-8 класів були присутні на онлайн відеоконференції за участю представників влади, Батальйону патрульної поліції нашого міста та представників з боку посольства Словацької Республіки в Україні.

Сьогодні 21 травня відбувся Єдиний урок з правил дорожнього руху.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 


Вишиванка - унікальний код нації

 

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки. 

В нашій гімназії відбулися безліч  заходів: вранці діти по шкільному радіо розповіли про Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Відбулася патріотична бук-арт-виставка в холі першого поверху "Спадок нації",  пізнавальний квест для учнів 7-9 класів, класні керівники 1-9 класів провели  єдиний урок патріотизму "Вишиванка - унікальний код українського етносу"

Особливо сподобався багатьом учням   КВЕСТ «Вишивка - чи не найдревніше письмо українців». Одягаючи сорочку, варто задуматися, що ж бо закодовано у ній. І проходячи станції, учні дізналися, які особливості візерунків у кожному регіоні України. Різні завдання: прислів'я та приказки про вишиванку, пісні, сенкани, запитання, пазли та навіть вислови англійською мовою - об'єднали шість команд та сприяли розвитку кмітливості, критичного мислення, і просто були цікавими.

Будь сучасним. Одягни вишиванку. Відчуй себе частиною великого і справжнього українського Всесвіту.

 

 


В гості до себе запросила книжка...

 

Учні групи продовженого дня  нашої гімназії, не дивлячись на похмуру погоду, потрапили в гості до книжок в бібліотеку на  Першому Занасипу.

Працівники провели дуже цікаву екскурсію для дітей, ознайомили з експозиціями, провели інтелектуальні ігри.

Для маленьких відвідувачів працює абонемент, читальна зала, гуртки. Бібліотека разом з благодійним фондом проводять конкурси для різних вікових категорій, де переможці нагороджуються призами.

 Із посмішками, гарним настроєм, книжками, невеликими приємними сувенірами і обіцянками приходити в гості до бібліотеки частіше, діти повернулись до школи працювати за партами.

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити 

 


Благодійна акція «Серце до серця»

 

Благодійна акція проходитиме 16-й рік поспіль з ініціативи Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця».

Щороку колектив 16 гімназії бере активну участь у цій акції, метою якої є збір коштів на придбання неонатального медичного обладнання для нашого перинатального центру (пологового будинку). І цей рік не став виключенням.

Учні 5-А кл. (кл.кер. Рогозна О.М.) та 6-Б кл. (кл.кер. Волошина А.М.) на чолі керівника офісу «Серце до серця» 2021 Холодкової Влади (9-А кл., кл.кер. Погрібняк В.С.) намалювали малюнки з написом “Я допоміг дітям” і закликали цими малюнками інших учнів нашої гімназії не залишатися байдужими і долучитися до акції.

Тематична скринька швидко наповнювалася благодійними внесками, бо наші учні розуміють, на скільки важливий цей захід для новороджених малюків.

Щиро дякуємо за участь та небайдужість до здоров'я маленьких кременчужан всім тим хто долучився до збору коштів в нашому закладі.

 

Акція проходитиме по всіх регіонах України та в нашому місті в період з 01 квітня по 30 вересня 2021 року під гаслом : «Здорові немовлята!». Усі бажаючі можуть зробити свій фінансовий внесок.

Фоторепортаж...завантажити

 

 


Аналіз внутрішньої системи забезпечення якості освіти

за 2020-2021 н.р.

 

Система освітньої діяльності є динамічною, тому  тільки постійний моніторинг може забезпечити її вдосконалення.

Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти  нашого закладу складається з таких основних етапів: розроблення критеріїв, вивчення діяльності, оцінювання процесів, звітування  перед учасниками освітнього процесу, планування подальшої роботи (схема додається).

У закладі проведено підготовчу роботу по вивченню, оцінюванню стану забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. Проведено анкетування учасників освітнього процесу (здобувачів освіти, батьків, вчителів), на підставі наданих відповідей, аналізу стану функціонування системи розроблено:

Документи

 1. «Самоаналіз управлінських процесів та освітньої діяльності  Кременчуцької гімназії № 16 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області за 2020/2021 н.р.»...завантажити
 2. «Щорічний звіт про проведення самооцінювання освітніх і управлінських процесів Кременчуцької гімназії № 16 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області»...завантажити

Анкетування

Річний план

 •  Після проведення аналізу, моніторингу, отриманих результатів розпочато підготовку проєкту річного плану роботи  закладу на 2021-2022 рр.

 

 


День пам’яті та примирення
 
Цей пам’ятний день започатковано задля вшанування подвигу українського народу у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті тих, хто загинув на фронтах, в окопах, і тих, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
Ми пишаємося тим, що народи наших країн внесли вирішальний внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення.
Сьогодні, 7 травня, учні 9-А кл. (кл.кер. Погребняк В.С.) гімназії №16 на чолі з пед.орг. Щербак Р.О. відвідали фотовиставку “Миті історії”, яка розташована біля ПрАТ “Кредмаш” та мали змогу потрапити на екскурсію до музею заводу. Учні поглинули в історію створення та відбудовування заводу з початку та під час війни. На добру згадку про чудову екскурсію учні отримали цінний подарунок – пам’ятні книги.
Після екскурсії відбулася урочиста церемонія покладання квітів до Братської могили, що розташована біля палацу культуру “Кредмаш”.
Ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

ВІДЕО: вшанування пам"яті загиблим біля братської могили заводу Кредмаш ...завантажити для перегляду 

 

 


Фестиваль пасок

 

Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є весняне свято – Великдень.

Православні християни напередодні свята випікають паски, фарбують пасхальні яйця.

У рамках Великодніх свят 2 травня в гімназії №16 був проведений фотоконкурс  “Фестиваль паски 2021”, яке організували координаційна рада “Веселкова країна” на чолі з пед.орг. Ренатою Щербак.

Фестиваль пасок – це проект, який єднає учнів, батьків та вчителів задля спільної мети, а саме популяризація української культури, підняття українського духу та збереження традицій!

Програмою фестивалю передбачалося зібрання фото, чи будь яких інших світлин з атрибутами, які б несли гарний настрій Великоднього свята.

У конкурсі взяли участь учні 1- А кл. (кл.кер. Невєрова В.В.), 1-Б кл. (кл.кер.Черниш О.І.), 2-А кл. (кл.кер. Тимошенко С.В.), 2-Б кл. (кл.кер. Лазуріна В.П.), 3-А кл. (кл.кер. Гавриш Т.В.), 3-Б кл. (кл.кер. Аврахова Н.В.), 4- А кл. (кл.кер. Буданова Н.С.) та учень 6-А кл. Дозорцєв Єгор (кл.кер. Корецька Н.В.) гімназії №16.

Прийміть нашу вдячність за увагу і участь.

Вітаємо вас із світлим і радісним святом – Великоднем. Бажаємо вам щастя і радості, віри і благополуччя! Нехай чудесне свято Пасхи принесе любов та світло у вашу родину, щирість та добро у взаємини, а головне – здоров'я і мир.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 


Святкування Великодня у гімназії №16

 

Великдень – величне і світле свято для кожного з нас. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, збагачуватися духовно, допомагати ближньому, дарувати надію і підтримувати віру в серцях на щасливе і радісне майбутнє. Тому, на Великодні свята в гімназії №16 було заплановано та відбулися цілий ряд заходів, до участі у яких були запрошені учні, вчителі гімназії, батьки та голова контакт-центру №18 Катерина Сіромаха.

Розпочали роботу з  оформлення у фойє гімназії святкового великоднього куточка «Писанкове Воскресіння», щоб створити особливий настрій до великого весняного свята. Виставка великодніх поробок показала наскільки вигадливими та талановитими є наші учні!

Разом з контакт-центром №18 напередодні свята Великодня була організована благодійна акція “Привітай ветерана”. Дякуємо   лідера учнівського врядування : Олійник Мілана, Кузебенко Ірина 5- А кл., Дозорцев Єгор, Вербицький Кіріл 6-А кл., Нагаєвська Діана 6-Б кл., Коробченко Максим, Медведєва Яна 7-А кл., Білозубенко Дар’я, Хоренко Софія 7-Б кл., Гуденко Вероніка, Романко Марія 8-А кл., Малько Ангеліна 8-Б кл., Бабич Олександр, Мухін Данило 9-Б кл., які відвідали 15 мешканців мікрорайону та привітали їх зі святом. Ветеранам вони вручили великодні кошики із солодкими подарунками до пасхального столу, які були зібрані учнями та батьками напередодні. Особливо хочеться відзначити активну участь в цій акції учнів та батьків 5-Б кл. (кл.керівник Пронякіна О.І.) та 6-Б кл. (кл.керівник Волошина А.М.) які зібрали максимальну кількість солодощів для ветеранів нашого мікрорайону.

Ми ще раз хочемо Вам подякувати за ваше сердечне тепло, що дарує усмішки від зроблених добрих справ, які сяють на обличчях не тільки наших дітей, а й мешканців нашого мікрорайону.

Фоторепортаж...завантажити 


День цивільного захисту

 

 26 квітня в Кременчуцькій гімназії відбудеться онлайн  День цивільного захисту.

26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з дня однієї з найстрашніших катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Пропонуємо переглянутивідео, яке підготували  керівники формувань:

 - Неверова В.В.(охорона громадського порядку)

 - Лазуріна В.П.(протипожежний захист)

 - Клименко О.С.(медичне формування)

 - Черниш О.І.(оповіщення та зв'язок)

 - Бутенко С.М.(видача ЗІЗ)

 

Класні керівники 1-9 класів о 9-30 год. проводять онлайн в режимі відеоконференції  ЄДИНИЙ УРОК З ЦЗ:

1-4 класи: «Правила безпечної поведінки»;

5-6 класи: «Моя безпека вдома під час карантину»;

7-9 класи: «Атомна трагедія ХХ сторіччя:причини, наслідки, уроки».

Загальношкільний захід (відео): урок-реквієм «Не гасне пам’яті свіча» (підготувала  педагог-організатор Щербак Р.О.) Разом з учнями на чолі з президентом координаційної ради “Веселкова країна” Попенко Євгенієм та учнями 8-Б кл. (класний керівник Бордюг Я.В.) були виготовлені паперові журавлики, що є символом того болю, який пережили люди в Чорнобилі.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять ліквідаторів аварії. У фойє гімназії була розміщена інформаційна експозиція, присвячена трагічним подіям на ЧАЕС та дерево пам’яті, на яке учні по черзі чіпляли свого журавлика, які символізують душі померлих ліквідаторів.ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

По завершенню заходу учні випустили в небо повітряні кульки разом з журавликами, чим хотіли показати спільне бажання людей всього світу жити в мирі і не повторювати таких помилок.

Уроки онлайн ЦЗ....завантажити 

Нехай минають нас незгоди та біда!

 


Що таке булінг і кубербулінг

23 квітня відбулась он-лайн зустріч учнів 9-А класу  з старшим інспектором відділу зв’язків з громадськістю батальйону патрульної поліції Оченаш Максимом Сергійовичем. Учні переглянули презентацію та відеофільм про причини і наслідки булінгу та кібербулінгу, дізнались як можна протистояти булінгу в учнівському середовищі, як діяти у випадку проявів булінгу.

 

Дякуємо Максиму Сергійовичу за актуальну, цікаву і змістовну бесіду.

 

 

 


22 квітня - Всесвітній день Землі!

 

Учні нашої гімназії прийняли участь у акціях до Всесвітнього дня Землі. Висаджували квіти біля своїх будинків, працювали на дачних територіях та прибирали територію школи.

Це свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Вперше День Землі був відзначений у 1970 і з того часу проводиться щорічно 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі і Повітря. Свято, яке має на меті об'єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети.

Фоторепортаж ...завантажити 


Весна на підвіконні

 

20 квітня 2021 р. прес-центр “Веселка” координаційної ради “Веселкова країна” на чолі з Нагаєвською Діаною, ученицею 6-Б кл., провів акцію “Весна на підвіконні” ,  де був організований збір фото кімнатних рослин серед учнів нашої гімназії, тим самим намагаючись приблизити таке довгоочікуване весняне тепло.

В акції взяли участь учні: Олійник Мілана, Галаган Назар, Дейнеко Ангеліна, Троцька Софія, Соколенко Максим, Власов Ілля – 5-А кл., Дозорцев Єгор,  Донченко Микита, Вербицький Кіріл – 6-А кл., Городова Маргарита, Казарян Аня, Нагаєвська Діана – 6-Б кл., Коробченко Максим – 7-А кл., Буднікова Софія,  Белозубенко Дар’я – 7-Б кл., Шаповалов Артем, Мазуренко Аня, Лисюра Олег, Стецишин Максим – 8-Б кл., Ладатко Максим, Старченко Віолетта – 9-А кл.

Хочете зробити наше життя прекраснішим? Вирощуйте квіти, милуйтеся їхньою красою і діліться радістю споглядання з оточуючими, так як це роблять учні гімназії №16.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 

 


Працівники нашої гімназії розпочали генеральне прибирання

 

Весна є порою оновлення всього навколо, і в цю пору ми очікуємо змін на краще, причому в усіх сферах життя. На жаль, і цього року весна розпочалася з поганої новини – продовженням  карантину, у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19.

Втім, життя продовжується і ми віримо, що незабаром пандемія менеться, скінчиться карантин і ми по новому, з більшою наснагою, будемо радіти життю. Та й недарма кажуть: щоб побачити веселку, треба пережити дощ.

Щороку у Кременчуці  двічі на рік навесні та восени проводяться місячники чистоти і порядку.  Цього року з метою наведення належного порядку після зимового періоду на території Кременчуцької територіальної громади оголошено трьохмісячник чистоти і порядку з 01 березня по 01 червня згідно рішення виконкому

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 

 


АКЦІЯ “ПЕРВОЦВІТ”

 

16 квітня 2021 р. центр “Кришталеві джерела” координаційної ради “Веселкова країна” на чолі з Дозорцевим Єгором, учнем 6-А кл., провів щорічну акцію “Первоцвіт” під керівництвом педагога-організатора Щербак Ренати Олександрівни. В рамках цієї акції активістами центру, а саме учнями 5-А кл., 5-Б кл., 6-А кл. та 7-А кл., була проведена пошукова експедиція, яка виявила місця зростання первоцвітів на Першому Занасипі. Формування та розробка листівок та їх розповсюдження серед мешканців мікрорайону, в яких активісти закликали:

• не руйнувати місця зростання первоцвітів;

• не зривати первоцвіти під час цвітіння;

• не купувати їх і не продавати на ринках.

А також був проведений конкурс малюнків та листівок серед учнів початкових класів на тему “Збережемо первоцвіти разом”, мета якого - врятувати це диво природи. Пам’ятайте: краще квіти фотографувати, малювати, але не шкодити їм!

Дякуємо за участь у акції учням 3-А кл. (кл.керівник Гавриш Т.В.), 5-А кл. (кл.керівник Рогозна О.М.), 5-Б кл. (кл.керівник Пронякіна О.І.), Дозорцеву Єгору та Вербицькому Кирилу – учням 6-А кл. (кл.керівник Корецька Н.В.) та учениці 7-А кл. Шара Катерині (кл.керівник Пономаренко О.С.).

Участь в проєкті дає нам нові поштовхи до праці!

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити 

 

 

 


Пішоходи, всіх країн єднайтеся!

 

14 квітня в рамках місячника щодо попередження травматизму та відпрацювання практичних навичок з безпеки дорожнього руху була проведена конкурсна програма “Пішоходи, всіх країн єднайтеся”, яку підготували педагог-організатор Щербак Рената Олександрівна, вчитель музики Прокіпець Роман Григорович та лідери шкільного самоврядування центру “Дозвілля” – учні 8-А класу. У заході взяли  участь учні 5-Б класу, 4-А класу та 9-А класу.

Під час програми учні, розділившись на команди намагалися знайти відповіді на запитання, які пов’язані з ситуаціями під час перебування біля проїжджої частини, відгадували види транспорту за звуковими ефектами, розшифровували замасковані автомобілі у зашифрованих малюнках та інше.

Швидко здобути перемогу командам в тому чи іншому конкурсі допомагали і учні 9-А класу, які були глядачами під час програми, активно відповідаючи на питання, які були підготовлені і для них. Свої правильні відповіді глядачі 9-А класу мали змогу віддати за команду, яка припала їм до душі.

Програма пройшла весело, швидко і музично, а учасники команд отримали заохочувальні призи.

 

Гадаємо, що проведення таких програм ще раз нагадає дітям правила безпечної поведінки на дорозі.

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити 


Юні дипломати

 

13.04.21 юні дипломати Кременчуцька гімназія №16разом із керівником Центру дитячої дипломатії "Альянс" Tatiana Horianaбрали участь у відеоконференції на тему "Досвід та досягнення" "Європа. Бидгощ. Європейська освіта", яку організовував Інститут розвитку Кременчука спільно з Почесним консульством України в Бидгощі та Університету економіки WSG. У зустрічі взяли участь заступники директора Інституту розвитку Кременчука Андрей Мельникта Ольга Коваль, Почесний консул України в Бидгощі та Президент Університету економіки WSG пан Кшиштоф Сікора та його колеги.

Дякуємо Інституту розвитку Кременчука та особисто Андрію Мельнику за можливість розширити свої знання про ЄС та європейську освіту. Сподіваємося на подальшу співпрацю.

Найкращий читач-2021

 

 

Радіємо успіхам наших талановитих, творчих, креативних дітей! Вітаємо Нагаєвську Діану, 6-Б клас (1 місце в категорії 6-і класи) та Коробченка Максима, 7-А клас (1 місце в категорії 7-і класи) - учнів нашої гімназії, які стали одними із переможців конкурсу «Найкращий читач-2021». Діти мали можливість поділитися своїми літературними вподобаннями та подискутувати про улюблені книжки. Бажаємо нашим зірочкам невичерпного натхнення, творчої наснаги, нових успіхів та здійснення мрій!  Дякуємо вчителям української мови та літератури, колегам – бібліотекарям Бібліотеки філії 8 за співпрацю та втілення нових ідей, благодійному фонду «Джерело Дніпра» за особливу увагу та мотивацію молоді до вивчення історії рідного краю та читання книг.

ВІДЕО:завантажити для перегляду


Всесвітній день здоров’я  

 

Традиція проводити в цей день заходи, присвячені проблемам збереження здоров’я та профілактики захворювань, приурочена дню створення у 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на яку покладено вирішення міжнародних проблем, пов’язаних з охороною здоров’я населення планети. 
Мета свята – привернути  увагу до проблем охорони здоров’я та профілактики захворювань,  здорового способу життя. ВІДЕО: завантажити

 

У нашій гімназії напередодні Всесвітнього дня здоров’я  учні розповіли про основи раціонального харчування та роль вітамінів для організму людини, мотивуючи підростаюче покоління до здорового способу життя, а також приймали участь різних  заходах, які присвячені цій даті. Основна мета заходу  – виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою та  спортом.

 


 

Мрії збуваються!

 

Сьогодні збулася моя вчительська мрія (вчитель Тимошенко Світлана Володимирівна)!

Мої другокласники, асистент Тетяна Іванівна стали учасниками Міжнародного проекту «Позитивний день у школі» від ED LAB: Платформа Інноваційної Освіти.

Перед початком навчального дня зробили «кульку радості» та заряджалися радістю, скуштувавши її. Дітям дуже сподобалося розмальовувати серця «Що в серці моєму», дарувати один одному наліпки із компліментами, звільняли себе від страхів та неприємностей, ділити «пончик».

Пищали від радості під час бульбашкового флешмобу. «Натирали морквинку» , бо все пройшло «ВІДМІННО». Запланували наступного року провести «Позитивний тиждень у школі!»

ФОТОРЕПОРТАЖ..завантажити 


Вітаємо Червоного Лавра з перемогою!

 

 

 

У м. Кропивницькому відбулися змагання з спортивного танцю на Кубок Олімпу в категоріі Ювенал 1+2 Дебют.

Учень 5-б класу  Кременчуцька гімназія 24  Червоний Лавр посів 1 місце.

 

Вітаємо переможця та бажаємо успіхів

 

 


Вітаємо з перемогою Діану Михно!

 

 

 

20 березня Михно  Діана, учениця 2-Б класу,  взяла участь у відкритому Чемпіонаті Полтавської області зі східного танцю. Діана достойно виступила і здобула чотири перших місця і одне друге у різних категоріях.

І  місце у таких категоріях, як ,,Стріт-шаабі», «Дебют імпровізація», «Соло-табло» і «Єгипетський фольклор».

ІІ  місце в категорії «Rags Shargi». Ми радіємо  результатам Діанки, адже всі 100 суперників були гідні.

 Бажаємо нових звершень і перемог!

 

 

 

 

 

 

 


 

 


Абітурієнтам!

Зараз Ви будете робити відповідальний крок в житті – обирати професію! І дуже важливо обрати ту, яка буде Вашою протягом всього життя.

У наш стрімкий час швидких змін просто необхідно не відставати від реальності. Кожен прагне нової повнішої інформації. Це стосується усіх сфер життя, а особливо тих, що впливають на усе наше майбутнє. ВІДЕО: завантажити

КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ІМ. А. С. МАКАРЕНКА – це саме той заклад, де створені всі умови для розвитку Ваших творчих здібностей, для отримання якісної освіти та професії високої кваліфікації.

Заняття проводяться кваліфікованими викладачами та майстрами у сучасно обладнаних кабінетах, лабораторіях, майстернях.

Вступивши до нашого ліцею, Ви станете на шлях до дорослого життя та самостійності, на крок ближче до втілення Ваших мрій.

З повагою,адміністрація та колектив КПЛ ІМ. А. С. МАКАРЕНКА

 


Вітаємо  Альбіну з перемогою!

 

 

16.03.21 учениця 7-Б класу Павленко Альбіна отримала І місце у І-му міському етапі Всеукраїнської спартакіади "Повір у себе" з легкої атлетики серед спортсменів з УОРА, вадами слуху, зору та ВРФР у метанні м'яча (14 м.) та та бігу на 40м. (7,05с.)
Так тримати. Молодець!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Учнів 4-х та 9-х класів звільнено від проходження ДПА у 2020/2021 навчальному році

Учнів 4-х та 9-х класів звільнено від проходження ДПА у 2020/2021 навчальному році

Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за №338/35960.

Наказ МОН від 03.03.2021 №273

Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації".

Відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту", кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, крім випадків, визначених законодавством.

Пунктом 6 розділу IV Порядку проведення ДПА встановлено, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою. Відповідно до пункту 9 розділу IV зазначеного Порядку, здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідному документі про освіту робиться запис "звільнений(а)".

Відповідно до позицій 32 та 33 розділу ІІ Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, перевищення порогового рівня захворюваності людей на грип, гострі респіраторні вірусні захворювання удвічі і більше разів протягом періоду понад 2 тижні у двох та більше адміністративних районах області (Автономна Республіка Крим, міста Київ та Севастополь), містах або в цілому по країні, інфекційні захворювання людей невиявленої етіології віднесено до надзвичайних ситуацій природного характеру.

Зважаючи на це, МОН звільнило від проходження державної підсумкової атестації здобувачів закладів загальної середньої освіти 4-х і 9-х класів у 2020/2021 навчальному році.

У відповідному документі про освіту учнів, звільнених від ДПА, необхідно зробити запис "звільнений(а)".

Таке рішення сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19.

Рішення набуде чинності у день його публікації в "Офіційному віснику України".

Нагадаємо, Кабінет Міністрів вніс зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

За матеріалами МОН України


Вітаємо  з перемогою Євгенія Попенко

 

13 березня  учень 8-Б класу, Президент Кременчуцької гімназії № 16 Попенко Євгеній приймав участь у чемпіонаті Полтавської області по кікбоксингу в розділі К-1, де посів 1 місце та став чемпіоном області у віковій категорії серед дітей 13-14 років.

Вітаємо і бажаємо успіхів!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Міжнародний день числа «Пі»

14 березня у світі щорічно відзначається одне з самих незвичайних свят - Міжнародний день числа «Пі». З цим числом ми стикаємося вже в молодших класах школи, коли починаємо вивчати коло. Число «Пі» - це математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжини її діаметру. В цифровому вираженні "Пі" починається як 3,141592... і має нескінченну математичну тривалість.

Учні 6-А і 6-Б класів прийняли участь у математичному заході « Магічне число Пі», де розширили свої знання про число Пі; прослухали музику покладену на цифри у числі Пі; побачили дітей України, які знають напам’ять більше 10000 знаків числа Пі.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 

 

 

 

 

 


Вітаємо Лукаш Анну з перемогою!

 

Відбувся  відкритий  міський  фотоконкурс  «Молодь обирає здоров’я»

 

Вітаємо Лукаш Анну, ученицю 9-б класу (керівник Щербак Р.О.) за зайняте 3-е місце у відкритому міському фотоконкурсі "Молодь обирає здоров"я", робота "Спробуй мене перемогти" (номінація жанр)

 

Конкурс проводився  з метою:

 • популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя;
 • запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі;
 • виявлення та підтримки талановитої молоді;
 • організації змістовного дозвілля;
 • поліпшення підтримки і розвитку візуального мистецтва;
 • утвердження патріотизму молодого покоління.

Результати конкурсу   надіслані на електронні скриньки закладів освіти, які вказані у заявці.

 

 

 

 


Атака вірусів

Відбувся міський  етап ХХ Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» за темою «Атака вірусів, врятуй планету!».Результати конкурсу ....

Конкурс проводиться щорічно з метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Екологічна агітбригада"ЕКОСВІТ" Кременчуцької гімназія16

Бирюкова Єлизавета

Гуденко Вероніка

Городова Єлизавета

Романко Анастасія

Романко Марія

Мерзликіна Інна

Керівник: Анастасьєва Ірина Анатоліївна

ВІДЕО:завантажити 

 


Гаряче харчування- запорука міцного здоров"я

 

10.03.2021 у 8 Б класі (класний керівник Бордюг ЯВ) було проведено виховний захід на тему "Гаряче харчування- запорука міцного здоров'я"

Мета заходу поглибити знання про гігієну харчування, надати уявлення про енергетичну цінність їжі. Під час заходу діти заповнювали анкету про себе і свої харчові вподобання, складали харчову піраміду та з'ясовували чому потрібне гаряче харчування в гімназії.

11 березня для  учнів 9-А класу (класний керівник Погребняк ВС) було проведено виховний захід на тему " Здорове харчування- запорука успішного майбутнього".  Діти ознайомилися з " Тарілкою здорового харчування", створену експертами Гарвардської школи громадського здоров'я. Це керівництво для здорового, збалансованого харчування, подане у формі  зрозумілої інфографіки. Кожен зміг порівняти свій щоденний раціон з набором продуктів, необхідних для повноцінного розвитку підліткового організму та зробити певні висновки. Під час заходу особливу увагу було приділено шкоді фастфуду та важливості відвідування шкільної їдальні, позитивного впливу на організм людини від  вживання свіжих, смачних страв. "Гаряче харчування- основа здоров'я"

12 березня  в 5-б класі ( класний керівник Пронякіна ОІ) була проведена година спілкування " Подорож до краіни Гврячого харчування". Через бесіду класного керівника про історію харчування протягом існування людства, створення реклами " Гаряче харчування- запорука здоров'ю", проведення вікторини " Міфи та реалість про гаряче харчування" у дітей формували уявлення про правильне харчування , як складовоі частини здорового способу життя.

"З апетитом п'ю і їм - харчуватись треба всім!" Учні 9-Б класу ( класний керівник Сокур О.П.) обговорили на годині спілкування питання здорового харчування.
Переглянули відео та дізналися які продукти краще взагалі вилучити зі свого раціону, щоб зберегти своє здоров'я, про те, що їжа більш ніж на 50 відсотків визначає наше довготривале здоров'я, та які речовини в продуктах можуть призвести до трагічних наслідків.

 Гаряче харчування в системі харчування  людини має вкрай важливе значення. Учні 8-а класу (класний керівник Анастасьєва ІА)

Багаторічний досвід спостережень лікарів і педагогів показав, що учні, які не споживають під час навчального дня гарячу їжу,швидше стомлюються, частіше скаржаться на головні болі, втому, на болі в шлунку, поганий присмак у роті, поганий настрій і знижену працездатність. До того ж, згідно зі статистикою, хвороби шлунка серед дітей шкільного віку займають друге місце після захворювань опорно-рухового апарату.

Ще не так давно статистика показувала, що школярі, особливо старшокласники воліють не якісну їжу, а чіпси, бутерброди, кока-колу,всілякі рекламовані сухарики. На щастя тенденція почала змінюватися і все більше старшокласників схиляються до того, що при великому навантаженні в школі необхідне гаряче харчування. Освоєння шкільних програм вимагає від дітей високої розумової активності. Маленька людина, що залучається до знань, не тільки виконує важку працю, але одночасно і росте, розвивається, і для всього цього вона повинна отримувати повноцінне харчування.

Сучасний школяр повинен їсти не менше чотирьох разів на день, причому на сніданок, обід і вечерю неодмінно має бути гаряча страва. Для зростаючого організму обов'язкові молоко, сир, сир, кисломолочні продукти - джерела кальцію і білка. Дефіцит кальцію і фосфору також допоможуть заповнити рибні страви. Як гарнір краще використовувати не картоплю чи макарони, а тушковані або варені овочі (капусту, буряк, цибуля, морква, бобові, часник і капусту). За день школярі повинні випивати не менше двох літрів рідини, але не газованої води, а фруктових або овочевих соків.

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити 

 


Читаємо Шевченка разом...

 

9 березня в Україні відзначають день народження нашого славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.

З нагоди свята з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей у Кременчуцькій гімназії 16 відбувся  читацький марафон "Вічно живе Шевченкове слово", у якому взяли участь діти різних вікових категорій.

Учителі гімназії прочитали славетний "Заповіт" Шевченка білоруською, сербською, німецькою, італійською та англійською мовами.

ВІДЕО: читаємо Шевченка разом у виконанні вчителів та учнів гімназії №16 ...завантажити 

 

 

 


Шановні жінки!

         Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята - 8 Березня!

         Цей весняний день несе у світ ніжність і красу, адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, -пов’язане з жінками.

         Вони наповнюють будні яскравими фарбами, спонукають до шляхетних вчинків і добрих справ.

                              ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити      

Дають нам нові сили, допомагають стати кращими, добрішими, впевненішими в собі.

         Все найсвітліше, що є у нашому житті – весна, радість, щастя, кохання, пов’язане з Жінкою – берегинею роду людського.

         Світлого для 8-го Березня зичу Вам кохання, теплоти близьких сердець, душевного комфорту, родинного добробуту та щирості почуттів.

         Бажаю Вам здоров'я, нових професійних досягнень і глибокої поваги колег – чоловіків!

         Нехай Вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог.

         Будьте коханими і кохайте, а ми, чоловіки, робитимемо все, аби Ви почувалися щасливими.

         Бажаю Вам міцного здоров'я, великого жіночого щастя, добра, любові.

         Нехай у Вашому домі будуть спокій та добробут, а Ваші серця будуть зігріті теплом та повагою рідних і близьких.

 


Протидія булінгу в дитячому середовищі

 

Сьогодні, учні 6-б класу, зустрічалися з інспекторами відділення зв'язків з громадськістю БПП у м. Кременчук. Майор поліції Соколов Роман Анатолійович та старший лейтенант поліції Кривошапка Євгенія Анатоліївна особливу увагу приділили темі "Протидія булінгу у дитячому середовищі". Розмова йшла про основні форми, різновиди, ознаки та види  відповідальності за вчинення булінгу. Діти отримали багато корисної інформації та погодились з тим, що безпека кожного залежить від нас самих. ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 

 


Діана Нагаєвська і Злата Ковальова читають гуморески П.Глазового 

 

Буцімто невибагливі на «естецький» слух гуморески роблять людей щасливішими і звільняють їх від страху

Гумор Павла Прокоповича — доброзичливий, веселодайний. Його байкам притаманні дотепність і влучність. Чимало байок та мініатюр мають риси народного анекдоту.

 

Кременчуцька гімназія №16

ВІДЕО: Нагаєвська Діана Олександрівна 6 Б клас (Корецька Н.В.) "Прогноз погоди", автор П.Глазовий

 

Кременчуцька гімназія №16

ВІДЕО: Ковальова Злата Богданівна 4 А клас (Буданова Н.С.) "Кухлик", автор П.Глазовий

Гуморески Глазового - життєві, тому і зробили його легендою ще за життя. Притаманні поету любов до рідної землі, до свого народу, вболівання за українську мову, українське мистецтво донесені до людей в гумористичній формі допомогають їм переосмислити своє буття. 


Живи, Кобзарю, в пам"яті людській

 

У нашому місті кожного року проводиться  конкурс на краще читання віршів Т.Г.Шевченка «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській». Учні гімназії № 16 традиційно є учасниками цього заходу.

Емоційно та творчо виступили учениці початкової школи Зайченко Поліна    ( 4-Б, учитель Клименко О.С.) та Ковальова Злата ( 4-А, учитель Буданова Н.С.). Дівчата нагороджені дипломами.

Здивувала глядачів та членів журі своїм прочитанням уривку поеми «Марія»  учениця 9-А класу Блоха Маргарита. Її виступ оцінили: дівчина отримала диплом та грамоту за ІІІ місце у своїй віковій групі. Вітаємо!

Бажаємо творчих  перемог !

 

 

 

 

 


   Декада початкової школи 

 

       З 15 по 26 лютого цікаво, весело та пізнавально для молодших школярів пройшла Декада початкової школи в Кременчуцькій гімназії №16. Конкурси, ігри, змагання розвивали творчість дітей, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними.

Відкриття відбулося у класах, де вчителі ознайомили дітей з планом проведення Декади початкової школи.    Кожен день мав  свій колір і спрямування.

      У понеділок був День рідної мови. Всі були у красивих вишиванках. Вчителі провели квест знавців української мови, ігри-змагання «Народ скаже, як зав’яже» та усний журнал «Цікаві факти про українську мову .

     У вівторок всі одяглися у речі червоного кольору і присвятили день вивченню математики. На уроках і перервах учні  розплутували  «Клубочок математичних заморочок»- розгадували ребуси, кросворди, загадки, грали в інтелектуальну гру «Всезнайко» . У синій колір був забарвлений День здоров`я  і спорту у середу. У класах  були організовані фотовиставки «Спорт і зарядка – здорове дитятко». Діти із задоволенням розв`язували  загадкові ребуси та розучували нові фізкультхвилинки.

      У четвер був День дослідження природи. Багато зеленого кольору було на одязі дітей і вчителів. Цікаві пізнавальні перерви, подорожі стежками кросвордів у світ природи, створення соціального плакату «Я обираю чисту планету» нагадали дітям про правила поведінки та охорону навколишнього середовища. Різнобарвним був День творчості. У кожному класі була організована виставка композицій «Творимо дива своїми руками». Діти мали змогу представити свої творчі роботи, виконані  у різних техніках і з різних матеріалів. Підсумки Декади підвели у п`ятницю .

    І вже по завершенню Декади початкової школи  можна сказати, що сподівання учасників на отримання позитивних емоцій справдилися.

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити для перегляду 


Запрошуємо на навчання учнів до 1-го класу в 2021-2022 нр

 

1. Кременчуцька гімназія №16

2.Ласкаво просимо до нашої гімназії №16.

3.«Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина». Йоганн Вольфганг фон Ґете

4.Англійська мова є надзвичайно важливою у наш час. Ось чому, ми хотіли бути креативними, і пропонуємо Вам екскурсію на англійській мові по нашій гімназії.

5.Це - планета щастя

6.Це - планета свободи, правди та любові.

7.Це – євро хол, де 28 прапорів. Ми – за євроінтеграцію!

8.Це – їдальня, і тут смачна їжа!

9.Перший поверх – це світ молодших школярів. Тут навчаються вісім класів.

10.Якщо Ви шукаєте директора або адміністрацію, вони - на другому поверсі.

11.На своїх уроках учителі роблять все, що тільки можливо. Ми враховуємо усі можливості та здатність до роботи кожного учня. 12.Ласкаво просимо до 9 класу. Це мої учні і ми на уроці англійської мови. До речі, моя донька також навчається тут. Ми говоримо про майбутні професії та їх вплив на життя людей. Закінчуюючи цю школу, я думала про мою майбутню професію також. Я зробила свій вибір і думаю, що не помилилася. Мої вчителі – зараз мої колеги. І я пишаюся цим!

13.Це – урок хімії.

14.Завжди виготовляємо речі своїми руками на уроках трудового навчання.

15.Захоплюючі фізичні експерименти можна побачити тут.

16.Завдяки урокам біології стаємо ближчими до природи.

17.Я намагаюсь розвивати діалогічне мовлення дітей, оскільки це дуже важливо в наш час. Відсутність бар’єру в спілкуванні, надає змогу дітям почувати себе впевнено у будь-якій ситуації. Говоріть будь-де, і ми допоможемо вам відкрити світ англійської мови.

18.Це – екскурсія до наших предків.

19.Світ інформатики відкривається тут.

20.«Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь.» Т.Г.Шевченко

21.Будьте здорові, тримайте себе в формі та відвідуйте уроки фізкультури.

22.Психологічні тренінги, ігри та індивідуальні консультації – і Ви на позитиві та щасливі.

23.Усі разом: учителі, учні й батьки. Ми - креативні, творчі та дружелюбні.

24.Немає нічого неможливого! Якщо захочеш - ти можеш зробити будь-що! 25.Приходьте і переконайтеся! Ми запрошуємо Вас до нашої команди!

 

 


 

 

Наші гумористи

 

Українці завжди відзначалися дотепністю, розвиненим почуттям гумору. «Сміх – це здоров’я» - говорять у народі. Тож насолоджуймося цими витворами видатних письменників - гумористів, прослухавши виступи наших вихованців.

Гусєва Варвара Олександрівна 3 Б клас  Елена Клименко"Перо і чорнило", автор Грицько Бойко

ВІДЕО...завантажити

Коробченко Максим Дмитрович 7 А клас Светлана Бутенко(вчитель укр.мови) "Зразковий батько", автор П.Глазовий

ВІДЕО...завантажити

 

 


ЛЮДИ СВОБОДИ - наші випускники

 

У ГІМНАЗІЇ  на другому поверсі  ще в грудні 2016 року відкрилася Галерея"Люди Свободи".

ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. На зорі віку, у 1900 році, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення,  у 1991 році, увінчалося остаточним її утвердженням.

Разом із тим, це століття — час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулись із опором українців. Серед мільйонів яких —  ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.

Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали — когось у тюрмі, когось у “шарашці”, фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі. Це і наші випускники, які загинули за Свободу в зоні АТО..натисніть для перегяду

Завдяки таким Людям, Cвобода стала реальністю для нас, і кожен із нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. Випускники нашої школи  віддали життя, щоб зберегти свободу України вже в ХХІ столітті. Тому, що ми готові відстояти свободу. Микола Вашура говорив побратимам,що буде воювати доти, поки Україна повністю не звільниться від терористів і окупантів. І заради цієї мети себе не шкодував. 

 

 


21 лютого - Міжнародний день рідної мови

 

 Напередодні Міжнародного  дня  рідної мови відбулися тематичні уроки:
     1-а клас Неверова  ВВ

     2-а  клас Тимошенко СВ

     2-Б клас  Лазуріна ВП

     3-Б клас  Аврахова НВ

 Щороку в лютому світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Адже мова – найважливіший  засіб спілкування людей і пізнання світу. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 


День Героїв Небесної Сотні

 

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні, разом з тим, сьогодні офіційна дата початку російської агресії,

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Серед них були успішні підприємці й пенсіонери, а також і наші випускники, а саме: Кобицький Сергій Леонідович (06.02.1973-16.09.2014), Вашура Микола Васильович (30.10.1977-31.10.2016), Щербак Сергій Олександрович (22.06.1961 – 16.03.2015), якими ми пишаємося  і глибоко переконані, що ці воїни є уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Вічна їм слава і вічна їм честь!    ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 


19 лютого  Україна відзначає День Державного Герба

 

В нашій гімназії №16 триває  виставка дитячих малюнків Малого гербу України. Роботи виконані учнями 2-9 класів  з використанням різноманітних технік та креативним підходом до поставленої теми та  несуть в собі ідєю поновлення традиції державності.

19 лютого 1992 року  Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. ВІДЕОРЕПОРТАЖ...завантажити

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити 

 

 

 

 


Обговорюємо проєкт положення про піклувальну раду 

 

16 лютого 2021 відбулися  збори представників батьківської громади закладу в режимі онлайн - конференції з метою обговорення проєкту Типового положення про піклувальну раду закладу загальної середньої освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Протоколол зборів...завантажити для перегляду

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


День спонтанного прояву доброти в гімназії №16

 

Екатерина Шабалина Рената Щербак Сьогодні у всьому світі відзначають День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day) Долучитися до відзначення Дня спонтанного прояву доброти дуже просто. А можна зробити уже зараз — порадувати інших людей і допомогти їм відчути себе щасливішими. Учні Кременчуцька гімназія №16 сьогодні побували в гостях у ветеранів нашого мікрорайону.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

ВІДЕОРЕПОРТАЖ...доброта 7-б класу ...заванажити 

 

 

 


 

Зав"язати вузлик на пам"ять

 

15 лютого в гімназії №16 була проведена акція “Зав’язати вузлик на пам’ять”. Учні 6-А класу прийняли активну участь, вшановуючи пам’ять наших захисників, а також висловили щирі співчуття рідним та близьким загиблим на Донбасі кременчужанам В’ячеславу Олексієнко та Олександру Войтенко.
Ця акція “Зав’язати вузлик на пам’ять” – значить запам’ятати, не забути про щось важливе. Згадати про тих, хто ніколи не повернеться з афганських кривавих полів, про тих, хто з честю виконував свій військовий обов’язок і в наші нелегкі часи війни з російським окупантом.

 

 


Декада англійської мови 

 

У рамках декади англійської мови, що проводилася в гімназії 16 з 01.02 по 12.02.2021 учителі- предметники провели різноманітні заходи та цікаві уроки.

Всі учні із задоволенням приймали участь: перетворювалися на тварин; були продавцями та покупцями в магазині; створювали організації, що піклуються про навколишнє середовище; брали участь у конкурсі на кращу валентинку до Дня святого Валентина. І на завершення вчителі та учні провели змагання "Хто зверху?" до свята всіх закоханих.

Вивчення іноземної мови - це складне завдання, що вимагає щоденної кропіткої праці. Але наші діти та їх викладачі ще раз довели, що вони - на висоті. Разом - ми  SUPER!!!

Бордюг Яна Володимирівна та учні 4-х класів на один урок перемістилися зі школи до магазину. І продавці, і покупці дуже добре справилися із своїми завданнями.

Віртуальна екскурсія "Let's go shopping!

ФОТООРЕПОРТАЖ….завантажити

 

Горяна Тетяна В'ячеславівна з учнями 2А класу мандрували лісовими доріжками, знайомилися із тваринами та розповідали, що кожна із них уміє робити.

Урок-мандрівка: "Can you ran?"

ВІДЕОРЕПОРТАЖ…завантажити

 

До Дня Святого Валентина учні середньої ланки провели конкурс на кращу валентинку. Креатив, творчість, натхнення, розмаїття, кохання... Це далеко не всі слова, щоб описати змагання. Незалежне журі визначило переможців у трьох номінаціях:

найкреативніша валентинка;

найоригінальніша валентинка;

найромантичніша валентинка.

Всіх нагороджено подяками!

ФОТОРЕПОРТАЖ…завантажити

 

Погребняк Вікторія Сергіївна разом з учнями  дев'ятих класів  проведела підсумковий урок по темі "Захист навколишнього середовища. Все у твоїх руках".

Учні розробляли власну програму по захисту довкілля, пропонували шляхи вирішення екологічних проблем. Наприкінці уроку було проведено вікторину та практично розроблено рекомендації по зменшенню, зниженню та переробці матеріалів.

ФОТОРЕПОРТАЖ…завантажити

 


 

День Святого Валентина в 6-б класі

 

День Святого Валентина - світле, радісне, улюблене для багатьох свято. В цей день прийнято дарувати один одному валентинки з теплими, душевними словами, приємними побажаннями і навіть з освідченнями у коханні. Напередодні цього чудового дня, сьогодні учні 6-б класу, привітали один одного та отримали позитивні емоції. Здавалося б, немає нічого особливого в тому, що отримуєш валентинку. Але ж як це приємно! Для того, щоб було ще цікавіше дарувати один одному привітальні листівки ми встановили спеціальну поштову скриньку.

 

 


Обговорюємо проект Положення  про піклувальну раду гімназії

 

 

Департамент освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області надсилає проєкт  Положення про піклувальну раду закладу загальної середньої освіти (додається).

Просимо протягом 11-16 лютого 2021 провести збори представників батьківської громади закладу в режимі онлайн - конференції з метою обговорення проєкту Положення. 

 

 

 

 

 

 


Всесвітній день безпечного інтернету 

 

         9 лютого - Всесвітній день безпечного Інтернету. Практичний психолог школи в цей              день  провела заняття з учнями 1 класів, де через казку про черепашку Хаппі, діти                     познайомилися з правилами безпечноі поведінки в Інтернеті.

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Наприклад, 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

  Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

  У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

 

 

 

 


Зимуючі птахи - наші друзі

 

З метою екологічного виховання та охорони навколишнього середовища серед учнів 6- х класів була проведена пізнавальна вікторина “Зимуючі птахи – наші друзі”. Мета, якої  ознайомити учнів із різноманітністю птахів нашої місцевості; з’ясувати їхню роль у природі та в житті людини;пробуджувати співчуття у дітей до зимуючих птахів; розкрити особливості життя птахів узимку;розвивати бажання в допомозі зимуючим птахам; виховувати любов до рідного краю, до птахів. Птахи відіграють велике значення в природі. Вони знищують багато комах, серед яких немало шкідників сільського і лісового господарства, багато видів птахів є невтомними крилатими «лісівниками», тому що сховане ними в землі насіння, жолуді, горіхи – навесні проростають. До того ж вони є окрасою природи, їх милозвучний спів зачаровує людину і змушує забути про буденні негаразди. І навіть погоду можна передбачити, спостерігаючи за птахами.

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити 


Гумористи з гімназії №16

Здобувачі освіти нашої гімназії Кременчуцька гімназія №16взяли участь у зйомці телепередачі «Кременчук гумористичний» на ТРК Візит.

Українці завжди відзначалися дотепністю, розвиненим почуттям гумору. «Сміх – це здоров’я» - говорять у народі. Тож насолоджуймося цими витворами видатних письменників - гумористів, прослухавши виступи наших вихованців.
Ковальова Злата Богданівна 4 А клас (Буданова Н.С.)
Влох Антон Юрійович 4 Б клас (Клименко О.С.)
Гусєва Варвара Олександрівна 3 Б клас (Клименко О.С.)
Романченко Артем Юрійович 6 А клас (Корецька Н.В.)
Нагаєвська Діана Олександрівна 6 Б клас (Корецька Н.В.)
Коробченко Максим Дмитрович 7 А клас (Бутенко С.М.)
Вітаємо юних артистів з вдалим виступом та бажаємо подальших творчих злетів!

Вечірнє натхнення... учень 4-Б класу Черевко Владислав

в тандемі створив цю красу.

Наша держава з давніх-давен славиться вільними і мужніми, працьовитими і добрими, сильними і самостійними українцями, які шанують традиції, звичаї та обряди.

 

Сьогодні, виховуючи дітей та молодь в умовах, коли вони пережили Революцію Гідності, вшанували героїв Небесної Сотні, стали свідками неоголошеної війни на Сході України, відчули глибину втрат, на державному рівні особливо акцентується увага щодо національно-патріотичного виховання дітей. Саме зараз ми повертаємося до споконвічних цінностей: утвердження любові до Батьківщини і людей, відродження духовності, моральності, бережного ставлення до природних скарбів і національних надбань нашого народу...

 

 


Всесвітній день водно-болотних угідь

 

До Всесвітнього Дня водно- болотних угідь у 8-А класі (класний керівник Ірина Анастасьєва)  була проведена виховна година , на якій учні  екологічної агітбригади " Екосвіт " висвітлювали  питання про користь та важливість водно-болотних угідь
2 лютого – Всесвітній День водно-болотних угідь.
Кожного року Всеукраїнська екологічна ліга про­водить заходи, присвячені Всесвітньому дню водно-болотних угідь, з метою підвищення обізнаності широких верств населення щодо необхідності збере­ження водно-болотних угідь.
Ще 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар світовою спільнотою була підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовище існування водоплавних птахів. Вона стала першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів.
Водно-болотні угіддя – райони боліт, фенів, торф’яних угідь або водойм – природних або штучних, постійних чи тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких під час відпливу не перевищує шести метрів, а водоплавними вважають птахів, що екологічно пов’язані з водно-болотними угіддями (стаття 1 Конвенції).
Впродовж років ця природоохоронна ідея розвивалася, доповнювалася і сьогодні вона декларує збереження і раціональне використання ветландів шляхом здійснення місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці як засобу досягнення збалансованого розвитку світу.
Це свято, яке у всесвітньому масштабі відмічається з 1997 року, покликане привернути увагу громадськості та урядів різних країн до цінності водно-болотних угідь для підтримки існування життя на нашій планеті.

Про вшанування пам'яті Героїв Крут 

 

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут — саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя.
Про вшанування пам'яті Героїв Крут учнями 8-а класу (класний керівник 
 
 
 
)
Світлу пам'ять Героїв Крут вшанували сьогодні учні 6-Б класу (Юлія Побіжко) під час виховної години, де замислилися над силою духу
кращих синів України, що поклали свої життя на алтар Незалежності своєї Вітчизни.
Героям слава!!!
28 січня учні 5- А класу (Оксана Рогозна): Царук Марія, Козубенко Ірина, Роскос Катерина, Шиш Артем, Власов Ілля, відвідали міську бібліотеку і запалили свічу пам'яті, щоб вшанувати героїв Крут
Виховний захід у 5-А класі "Герої Крут " з нагоди 103-ї річниці битви під Крутами....
Учні 7-б класу 
 
 гімназії вшанували пам’ять Героїв Крут...
Учні 9-А класу 
 
 вшанували пам'ять полеглих у бою під Крутами на виховній годині "Бій за майбутнє України". Звучали історичні факти, розвіювалися неправдиві міфи про Крути, підтверджували це фрагменти фільму " Крути" та телепрограм. Під час диспуту старшокласники висловили власні думки та дійшли висновку, що героїчний бій під Крутами є символом патріотизму українського юнацтва.
Герої Крут назавжди житимуть у пам'яті нащадків...

 

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити

ВІДЕО: Вшанування пам"яті Героїв Крут учнями 7-б класу ...завантажити

ВІДЕО: Вшанування пам"яті  Героїв Крут учнями 9-а класу ...завантажити 

 

 


Сніг-сніжок засипав поріжок

 

Учні 3-х та 4-х класів на групі подовженого дня (вчитель Віра ДМИТРІЄВА) і пообідали, і попрацювали над домашнім завданням, і створили казку своїми руками! Спочатку з'явився один білий товариш, а потім цілий клас! Щира радість і веселий сміх лунав сьогодні на шкільному подвір'ї. Дітлахи грали у сніжки, ліпили снігову бабу.

Ми сьогодні сприймаємо ліплення сніговиків як звичайну гру, розвагу і своєрідне мистецтво, але не все так просто було спочатку. Звичай ліпити сніговиків у предків був пов‘язаний з повір‘ями, як сказали б сучасники, забобонами, і зі страхом перед стихійними силами природи.

Слов‘яни, наприклад, у давнину вважали, що якщо не поставити взимку на подвір‘ї виліплену зі снігу фігуру, влітку не буде хорошого врожаю. В той же час вони боялися навіть дивитися на того сніговика з вікна, бо вважали, що він істота не проста, а чарівна, і зустріч з ним чи навіть споглядання здалеку може принести неприємності.

Прикрашають сніговиків у різних культурах по-різному. У наших краях ніс сніговій бабі роблять з морквини, бо предки вважали, що це посприяє хорошому урожаю овочів. А румуни в ролі носа для сніговика використовують кукурудзяний початок.

Коли у 1492 році в італійській Флоренції (назва цього міста в перекладі означає “квітуча”) випало стільки снігу, що будинки були засипані до другого поверху (явище взагалі нехарактерне для клімату тієї місцевості), люди дуже перелякалися. Тоді знаменитий скульптор, архітектор, художник, поет та інженер Мікеланджело вперше виготовив скульптуру сніговика. Зліплену зі снігу 5-метрову статую обливали водою, щоб обмерзла… Сніговик виглядав лихим, “набусурманеним”… Більше такого снігопаду в історії квітучого флорентійського краю не було. Але сніговиків люди довго вважали уособленням зла. Та час іде і все змінюється. Тепер нікому не спаде на думку боятися сніговиків, як боялися далекі предки.

Німецький колекціонер Корнеліус Гретц зібрав колекцію фігурок сніговиків, зроблених з різноманітних матеріалів (порцеляни, дерева і т. д.). Його колекція налічує 3025 екземплярів. Завдяки цьому колекціонерові виникла традиція щороку 18-го січня відзначати Всесвітній День сніговика.

Найбільшу в світі снігову бабу “Олімпію” заввишки 32 метри виготовили в США.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 


День Соборності в гімназії

Напередодні Дня соборності учні 8-а класу (класний керівник Ірина Анастасьєва) провели урок: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України — Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка»

 

Класний керівник та учні 8-б клас (Бордюг Я.В.) провели виховний захід онлайн, на тему "Я частина великої держави. Мої цінності", під час якого діти пригадали значення "соборність", згадали пам'ятні дати України, поговорили що з 16 січня 2021 року, відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

Учні 5-б класі   провели онлайн вікторину "Захід і Схід разом". Діти з радістю назвали свої цінності, та цінності їх родин. Тож діти продовжують вдосконалювати свої знання стосовно соборності України.

 

Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні. Тоді закарпатці нагадали про волю українців, висловлену 21.01.1919 на з’їзді Всенародних зборів у м. Хуст — про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. Тоді ж відбулася 30-тисячна демонстрація українців, які спеціально прибули до столиці Карпатської України.

 

 Власне День соборності України встановлено 1999 року Указом Президента напередодні 80-ї річниці проголошення Акта Злуки.

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити для перегляду


Як учні нашої гімназії святкували різдвяні свята 2021

Невіддільним атрибутом різдвяних свят є колядки, щедрівки та посівалки, які передаються з вуст в уста вже кілька поколінь.

6 січня, на Святвечір, щойно зійде перша зоря на небосхилі українські родини сідають до столу. Опісля вечері в сімейному колі заводять колядки.

А от вітати сусідів та інших господарів з народженням Христа колядою дорослі та діти починають на Різдво, 7 січня.


У більшості регіонів України щедрують 13 січня – у вечір напередодні Старого Нового року. У деяких областях щедрувати йдуть напередодні Водохреща, 18 січня.

І якщо щедрувати ходять тільки дівчата, то вже наступного дня посівати мають лише хлопці. 14 січня, у перший день Старого Нового року та на свято Василя Великого юні українці з давніх-давен з порога засівають дім зерном, що символізує родючість і достаток.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити

ВІДЕО: Щедрівка і коляда у виконанні учнів 9-а класу і учениці 6-б класу ....завантажити

ВІДЕО: привітання учнів 8-а класу з Новим роком ....завантажити 

ВІДЕОПРИВІТАННЯ учнями 1-б класу батьків з Новим 2021 Роком! ....завантажити для перегляду 

 


Вітаємо з перемогою Кіру Погребняк

та вчителя історії Юлію Побіжко

 

На виконання Указу Президента України від 22 березня 2002 року №284 «Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості», Положення про Всеукраїнський конкурс, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 9 вересня 2003 року №779/8100, відповідного листа Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки від 06.11.2020 року №1/9-619 «Про проведення ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості», листа Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського від 12.11.2020 №01-22/1054, з метою активізації патріотичної роботи серед учнівської молоді, виявлення художніх та дослідницьких умінь учнівська молодь Кременчука взяла участь у цьому конкурсі.

Конкурс проходив під девізом «Торуй свій шлях – той, що твоїм назвався, той, що обрав тебе навіки вік» (В. Стус).

На підставі рішення журі ІІ етапу ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості за результатами перевірки конкурсних робіт

 1. Відзначити дипломами Департаменту освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області учнів, переможців міського етапу ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації  «Історія України і державотворення»

 

ІІІ - місце

Погребняк Кіра

9

Кременчуцька гімназія №16

Побіжко

Юлія

 Іванівна

 


Вітаємо переможців у номінації «Традиційна народна іграшка»

 

І місце - Ревіна Поліна, КНВК № 2;

 • Войтенко Анастасія, гімназія №8;
 • Альмагер Маргарита, гімназія № 19;

ІІ місце - Бондарєва Щур Анастасія, гімназія № 9;

 • Дар’я, 9-А клас, гімназія № 20;
 • Донець Артем, ліцей № 25;
 • Топорець Анастасія, гімназія № 16;

ІІІ місце - Проскурня Іван, гімназія № 16;

 

 

 

 

 

 

 


Спорт-це моє життя

 

 

 

 

 

 

З метою популяризації спортивного руху в Кременчуці, пропаганди здорового способу життя, залучення широких верств населення до регулярних занять фізичною культурою та спортом в м. Кременчук проведено конкурс малюнків "Спорт - це моє життя".

Учениця 9-Б класу Огир Анастасія посіла II місце в номінації "Цікава техніка". Вітаємо з перемогою!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Традиційно учні гімназії приймають участь у акції " Годівниця".
Мета акції – виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю, розвиток почуття відповідальності за довкілля, практична допомога птахам – виготовлення та вивішування годівничок. 
Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Тому й гинуть у сильні морози. В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички та постійно підгодовувати їх.
В цій акції взяли участь учні старшої школи. Діти разом з батьками виготовили годівнички для пташок, а потім розвісили їх на подвір’ї школи. Відтепер діти кожного дня будуть приходити до власноруч виготовлених годівничок, щоб упевнитись, що вони вщерть заповнені зернятками, адже з настанням холодів пташки потребують особливої уваги. ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити

 


Вітаємо Марію Хоменко з перемогою!

Напередодні Нового року, 28 грудня 2020 р. проходив міський етап конкурсу-захисту робіт Малої академії наук. 
 Нашу гімназію гідно представила учениця 9-А класу Хоменко Марія, яка підготувала разом з учителем географії Олєйніковою І.М. та подала на розсуд журі роботу «Широколистяні ландшафти Полтавщини» (відділення «Географія», секція «Географії та ландшафтознавства»).
За результатами висновків журі, Хоменко Марія посіла ІІ місце.

 

Дякуємо Маші та Ірині Миколаївні за наполегливість, працю та бажаємо перемог у майбутньому! ВІТАЄМО!!!

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ДИВО КАЛИНОВЕ

͟І͟с͟т͟о͟р͟і͟я͟.͟.͟.͟ Кременчуцька гімназія №16Протягом десяти років (2010-2019рр) на шкільный сцені вирувало ͟Д͟И͟В͟О͟ ͟К͟А͟Л͟И͟Н͟О͟В͟Е͟, але сьогодні ...пандемія заборонила масові зібрання... 

Для перегляду ͟В͟І͟Д͟Е͟О͟ натисніть  посилання

На изображении может находиться: текст «диво калинове ти постаеш в ясний обнови, як писня, линеш, рідне слово. ти наше диво калинове, кохана материнська мово! mиtdo блоус (c. курмани-кий»

Як щур ключі до Нового року вкрав

23 грудня у 2-Б класі Лазуріна Вікторія Петрівна  провела  урок-квест "Як щур ключі до Нового року вкрав". Діти залюбки виконували завдання на 8 станціях: розгадували кросворд, шукали «зимові» слова», складали в пари рукавички із прислів`ями, допомагали один одному знаходити відмінності на малюнках, розшифровували послання символу 2021 року Бичка. Дуже веселою та енергійною була зупинка на станції «Танці-зігріванці».

По завершенню уроку  кожна дитина отримала медаль « Переможець новорічного квесту». Але найбільшим здобутком уроку були веселощі, сміх і радість, якими іскрилися дитячі очі. Нехай наступний рік Білого Бика подарує кожній людині надію, віру і любов. Щоб у кожному домі панували радість і щастя. З наступаючим Новим 2021   роком!!!!

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити 

 


Святий Миколай надіслав листА учням 2-а класу

Чудеса бувають? Так! Якщо в них вірити…Сьогодні учні 2- а класу отримали лист, уявіть собі, від Святого Миколая! Чудотворець дякував за невидимі дари - прохання здоров’я, щастя, миру для рідної України. Особисто я отримала насолоду від їх здивування, їх щасливих оченят. Хвалив за життєві перемоги, радив, як покращити свої досягнення. Цікаво пройшов веб- квест

« В пошуках Миколая». Доповнювали вірш словами, міркували «Правда чи неправда», розуміли за поданими життєвими ситуаціями , що подарує Миколай :подарунок чи різочку. Відгадували загадки, співали , танцювали, Святого Миколая величали.

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити 

ВІДЕО: Лист від Святого Миколая читають учні 2-а класу...завантажити 

 

 


Лист Святому миколаю пишуть учні 9-а класу

Сьогодні для учнів 9-А класу була проведена вікторина до Дня Святого Миколая. Команди хлопців та дівчат відповідали на запитання, отримали багато цікавої інформації. Наприкінці заходу  учні написали листи Святому Миколаю ( деякі це зробили вперше), у якому висловили нематеріальні бажання та мрії стосовно подальшого життя, вибору майбутньої професії тощо. Ми домовилися з дітьми надіслати фото листів Миколаю, а оригінали запечатали у конверт, які зможемо відкрити лише через 20 років! Сподіваємося, що усі мрії та побажання  наших випускників здійсняться у найближчому майбутньому!

ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити

 

 

 

 


вітаємо муштровий впоряд з перемогою!

За результатами змагання муштрового впоряду  Всеукраїнської патріотичної гри "Сокіл"(Джура) рій "Соколи" нашої гімназії посів третє місце! Вітаємо! Дякуємо виховнику рою Побіжко Юлії Іванівні за підготовку рою до змагань та організацію їх участі! Бажаємо подальших успіхів і перемог! Так тримати!

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 

 

 

 


Учні 3-А класу

виготовили новорічні вироби для участі

у традиційному щорічному конкурсі "Збережи ялинку"

 

Кременчуцький еколого-натуралістичний центр учнівської молоді розпочав прийом робіт на традиційний щорічний конкурс «Збережи ялинку».

До участі у конкурсі запрошуються учні та учнівські колективи закладів загальної середньої освіти, вихованці та колективи закладів позашкільної освіти, сімейні колективи. Вік учасників не обмежується.

Конкурс проводиться у шести номінаціях:

- «Новорічно-різдвяна композиція»;

- «Сюжетна композиція»;

- «Стилізована ялинка»;

- «Новорічний вінок»;

- «Новорічний подарунок»;

- «Традиційна народна іграшка».

Усі конкурсні роботи повинні мати короткий опис, в якому зазначається прізвище, ім’я, по-батькові автора, його вік, назва роботи, повне найменування і місцезнаходження закладу освіти та номер телефону, прізвище керівника, техніка виконання роботи, номінація, примітка з позначкою «обов’язкове» чи «необов’язкове» повернення.

Для участі в конкурсі  роботи приймаються до 17 грудня 2020 року за адресою: проспект  Свободи, 128

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити

 

 


Рекомендації  Міністерства освіти і науки   щодо роботи навчальних закладів у період з посиленням карантинних обмежен     08 - 24 січня 2021 року

Через посилення протиепідемічних заходів учням заборонено відвідувати школи 8-24 січня 2021 року, водночас заклади зможуть оголосити на цей період канікули. Про це йдеться у листі МОН керівникам місцевих департаментів освіти і науки.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236 щодо встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів, з 8 до 24 січня 2021 року в Україні запроваджуються посилені карантинні обмеження.

Так, у цей період учням заборонено відвідувати заклади загальної середньої освіти незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

Міністерство просить вжити всіх можливих невідкладних заходів, спрямованих на належну організацію в цей період освітнього процесу в дистанційному форматі. Зокрема – за допомогою платформи для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів “Всеукраїнська школа онлайн”, яку запустили МОН та Мінцифри.

Водночас Міністерство рекомендує розглянути можливість, за потреби,  оголосити на цей час канікули із врахуванням положень частин 3 та 4 статті 10 Закону “Про повну загальну середню освіту”.

Так, у частині 3 вказано, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Частина 4 пояснює, зокрема, що структуру і тривалість навчального року, тижня, дня, занять, а також форми організації освітнього процесу визначає педагогічна рада закладу в межах часу, передбаченого освітньою програмою.

Крім того, згідно з Законом, тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.

Нагадаємо, в умовах карантину через COVID-19 Уряд дозволив дітям з особливими освітніми потребами користуватись вдома шкільними індивідуальними допоміжними засобами для навчання.

 


Святий Миколай дітям

Велика вдячність всім учням ГІМНАЗІЇ №16 за активну участь в акції "Святий Миколай дітям"

МОЛОДЦІ - ви найкращі!

Проходить фінальний етап сортування подарунків акції"Святий Миколай -дітям".  В цьому році ми перевершили самі себе, дуже багато подарунків і позитивних емоцій від того,що ти робиш новорічне диво від Миколая...

Акція «Святий Миколай – дітям» триватиме до 20 грудня. Потім всі зібрані подарунки будуть передані маленьким кременчужанам, які опинилися в складних життєвих обставинах, з особливими потребами, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування...

               ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Учні 3-А класу (вчитель Тетяна ГАВРИШ)

виготовили новорічні вироби для участі у конкурсі "Збережи ялинку"

 

Кременчуцький еколого-натуралістичний центр учнівської молоді продовжує прийом робіт на традиційний щорічний конкурс «Збережи ялинку».

До участі у конкурсі запрошуються учні та учнівські колективи закладів загальної середньої освіти, вихованці та колективи закладів позашкільної освіти, сімейні колективи. Вік учасників не обмежується.

Усі конкурсні роботи повинні мати короткий опис, в якому зазначається прізвище, ім’я, по-батькові автора, його вік, назва роботи, повне найменування і місцезнаходження закладу освіти та номер телефону, прізвище керівника, техніка виконання роботи, номінація, примітка з позначкою «обов’язкове» чи «необов’язкове» повернення.

Для участі в конкурсі  роботи приймаються до 17 грудня 2020 року за адресою: проспект  Свободи, 128, тел. 0986207550.

            ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити

 

 


Правовий тиждень триває...

 
В нашій гімназії триває правовий тиждень.
10 грудня 8-б клас відвідав бібліотеку нашого мікрорайону (бібліотека-філія № 8 КЗК «Кременчуцька МЦБС для дітей»,вул. Велика набережна, 17 ), де було проведено захід на тему ͟"͟ ͟П͟р͟а͟в͟а͟ ͟т͟а͟ ͟о͟б͟о͟в͟'͟я͟з͟к͟и͟ ͟ ͟г͟р͟о͟м͟а͟д͟я͟н͟ ͟У͟к͟р͟а͟ї͟н͟и͟"͟.͟
Бібліотекар ͟ ͟І͟р͟и͟н͟а͟ ͟Л͟и͟т͟в͟и͟н͟е͟н͟к͟о͟ роз'яснила та нагадала дітям права, як споживачів. Навчила розшифровувати дату виготовлення продукту, що таке склад продукту. Пояснила різницю між вартістю та ціною. За допомогою інсценування мікро-діалогів по темі, діти більш усвідомили знайомі ситуації з життя!
Дякуємо за роботу!

 

 

 

 


16 днів проти насильства

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" учні 6-Б класу переглянули презентацію та  познайомилися з методами профілакти шкільного насильства.

 

 

 

 


Вітаємо Володимира Кібкала з перемогою!

 

 

 

04.12.20. відбувся ХІ Міжнародний мовно-літературний    конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка,  метою якого було вшанування  творчої спадщини Т. Г . Шевченка ,виявлення творчо обдарованої молоді,розвитку її потенціалу, виховання в молодого покоління  поваги до мови та традицій свого народу,підвищення рівня мовної освіти в Україні. 
Учень 5-А класу  Кременчуцької гімназії   16  Кибкало Володимир посів ІІІ місце в конкурсі. Вітаємо з перемогою!  Успіхів і творчого злету тобі!

Вчителю Вірі Купріянівні ТРОЦЬКІЙ баєжаємо міцного здоров"я і подальших успіхів на освітянській ниві!

 

 

 

 

 

 

 

 


Рій "Соколи" взяв участь у міському конкурсі "Впоряд"

З метою організації допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді та забезпечення єдності виховання, розвитку і психологічної підготовки молоді до захисту України, формування у неї патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку, Указу Президента України від 13 травня 2019 року №286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 №845 «Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання», наказу Міністерства освіти і науки України від 11 вересня 2020 року «Про проведення у 2020/2021 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» 04 грудня 2020 року були проведені онлайн змагання з муштрового впоряду (виду «Впоряд») Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), присвячені Дню Збройних Сил України.

ВІДЕО...завантажити для перегляду

 


Конкурс  "Я мрію - я живу"

 

УЧЕНИЦЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 16 ПАВЛЕНКО АЛЬБІНА ЗАЙНЯЛА I МІСЦЕ В КОНКУРСІ "Я МРІЮ - Я ЖИВУ", НОМІНАЦІЯ "МАЛЮНКИ". ВІТАЄМО АЛЬБІНУ З ПЕРЕМОГОЮ!
Управління у справах сімей та дітей виконавчого комітету Кременчуцької міської ради провело конкурс серед дітей з інвалідністю. З метою виявлення, розвитку та підтримки творчо-обдарованих дітей з інвалідністю, створення умов для подальшого розвитку їх творчих здібностей, виховання засобами мистецтва, формування естетичного смаку, стимулювання бажання удосконалювати та розвивати творчі навички, привернення уваги до проблеми дітей з інвалідністю, акцентування уваги на тому, що такі діти та їх сім'ї є частиною нашого суспільства.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити

 

 

 

 


Міжнародний конкурс імені Т.Шевченка

 

Сьогодні, 4 грудня, учні нашої гімназії взяли участь у ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Метою конкурсу є вшанування творчої спадщини Великого Кобзаря, стимулювання учнівської та студентської молоді до вивчення української мови та літератури. Під час конкурсу учні виконували творчу роботу - писали твір із граматичним завданням. Дякуємо шанувальникам вічного й живого слова   генія українського народу за участь і бажаємо успіхів!!!

 

 

 

 

 


 

16 днів проти насильства

 

 3 грудня в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» для учнів 9А та 9Б класів прес секретарем Кременчуцького районного суду Марченко Ольгою Миколаївною було проведено цікавий змістовний захід. Учні ознайомилися з видами насильства, причинами їх виникнення, переглянули та обговорили відеоролики, дізналися про те, що робити, якщо став жертвою насильства. Дякуємо Ользі Миколаївні  за висвітлення важливої інформації в ході проведення заходу!

   ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити

 

 

 

 

 


Насильству стоп!

2 грудня у 2-Б класі була проведена  виховна година " Насильству стоп!". Діти дізналися про види насильства, підготували виставку малюнків " Ми проти насильства".  А також вчилися обирати ( за допомогою кола вибору) шляхи мирного вирішення конфлікту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1-грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Його мета- привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з глобальших проблем людства.З цією метою практичним психологом школи Пронякіною О.І. сьогодні в 7б класі була проведена година спілкування " Стоп- ВІЛ/СНІД", на якій психолог у доступній для підлітків формі розповів про різницю між ВІЛом і СНІДом, обговорили про шляхи передачі та що варто знати, щоб зберегти своє здоров'я

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

День пам"яті жертв Голодоморів

 У День пам’яті жертв Голодоморів 28 листопада в Україні традиційно вшанують заморених голодом хвилиною мовчання або молитвою, відвідають поминальне богослужіння, згадуючи вбитих комуністичним тоталітарним режимом співвітчизників.

27 листопада в гімназії відбулися уроки – реквієм "Пам'ять і біль нас єднає..."

Школярі дивились світлини , слухали свідчення очевидців, кожен отримав (добовий) шматочок хліба, яким тиждень доводилося годуватись цілим родинам, запалили свічки пам'яті мільйонам загиблих українців , аби ніколи більше таке не повторилося.

Діти вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто став жертвою Голодомору  в Україні, вшанували і тих, хто за окраєць хліба не доносив на брата, не відривав окраєць хліба від голодних дитячих ротів, не торгував святинею…

Мовчазним висновком, що ятрив душі і пломенів в очах учасників  уроку яскріло: «Хай не повторяться ніколи жахіття Голодоморів!».

    ФОТОРЕПОРТАЖ...завантажити для перегляду


Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

25 жовтня в нашій школі розпочалась Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Класний керівник 8б класу Бордюг Я.В. і практичний психолог школи Пронякіна О.І. провели спільну годину спілкування "Почуй мене", на якій розповіли про види насильства та їх наслідки, переглянули відеоролік, приймали участь у грі "Займи позицію", та малювали антирекламу.

            ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2014 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя

З нагоди відзначення  річниці Дня Гідності та Свободи, 19-20 листопада в нашій гімназії було проведенні ряд заходів, спрямованих на вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави.  

Метою заходів було:ознайомити учасників освітнього процесу з історією виникнення свята; пояснити поняття «гідність» та «свобода»; формувати розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем; розвивати бажання стати гідними громадянами України та почуття особистої відповідальності за долю держави.

Класні керівники під час спілкування визначили значення слів “свобода та гідність”, долучились до хронології подій, провели урок мужності “Вільні творять майбутнє!”. Школярі пройнялися почуттям болі та гордості за своїх земляків, які споконвіку славилися жагою до волі та незалежності.

Учні 2-Б класу разом із педагогом-організатором зробили квітку гідності.

Учні 7-А класу завітали до початкової школи щоб дізнатися що знають молодші школярі про захист своїх прав та плани на майбутнє.

Відзначаючи цей день, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

ВІДЕО: День Гідності...завантажити для перегляду

ВІДЕО: День Гідності....8-а клас...завантажити для перегляду 


Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства

20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. В нашій гімназії цього дня відбулися тематичні заходи:  виховні години «20 листопада – Всесвітній день прав дітей», бесіди, тренінги "Подорож у країну прав дитини", "Дитинство під охороною закону".

Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.

Всесвітній день дитини - встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року. Відзначається щорічно 20 листопада.

Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку.

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити 

 

 


Діти і їжа у непередбачуваних стосунках. Сьогодні дитина взірцевий їдок, а завтра — не візьме ані шматочка за обідом. Сьогодні вона в захваті від будь-яких продуктів зеленого кольору, а вже завтра — ні в чому не винний огірок викликає розпач та огиду.

В дитинстві харчові звички, як і все інше, тільки формуються. Діти знаходяться на початку свого знайомства з розмаїттям продуктів та страв, тож не треба від них одразу чекати сталих і усвідомлених харчових звичок. Справа дорослих — допомогти сформувати дитині здорові харчові звички. Це насправді непроста робота, успіх якої залежить від терплячості, наполегливості та хорошого власного прикладу. Проте її результати допомагатимуть дитині все життя.

Знати про їжу людина повинна не менше, ніж про математику або про свою рідну мову (Гордон Джеймс Рамзі).

 

 

 

 

 

 

 

 

 


16 листопада  в нашій гімназії відбулись заходи до Міжнародного дня толерантності. Діти вчилися не просто бути "такими як всі", а поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Були проведені години спілкування" Ми різні,але рівні", " Сонце всім однаково сяє", " Толерантність у нашому житті" та інші.Учні працювали у групах,    складали власні рецепти толерантності, розглядали чинники, які заважають людям поважати одне одного, чути думки та розуміти почуття інших. Дітьми було зроблено висновки: слід починати з себе, власного оточення. Дарувати посмішку щодня. Проводити якомога більше часу разом. Цінувати, поважати почуття та вибір один одного. Говорити та робити справи, які не ображатимуть інших, а, навпаки, будуть вартими подяки,- це ж , виявляється,  так просто!

ФОТОРЕПОРТАЖ....завантажити для перегляду

 

 


13 листопада 2020р в усьому світі відзначають День Доброти! Відзначати День Доброти дуже просто. Все,що потрібно,це- зробити добру справу: сказати теплі слова друзям і рідним, бути ввічливим, подякувати батькам, подарувати посмішку оточуючим, зробити комплімент тому,хто поруч.... У нашій гімназії сьогоднішній день пройшов під гаслом "Думай добре! Роби добре! І буде добро! Нехай добро огортає світ!"

Учні гімназії долучилися до відзначення Всесвітнього дня доброти. Вони дізналися , коли і де проходила перша конференція Всесвітнього руху за доброту, та про символ цього дня- відкрите серце. Діти ознайомилися із результатами досліджень вчених і запам'ятали, що добрі і чуйні люди менше хворіють і довше живуть. Тож давайте дарувати один одному душевне тепло, будемо чуйними і милосердними!

Фоторепортаж ...завантажити 

 


 

 5 листопада у 2-Б класі ( класний керівник Лазуріна Вікторія Петрівна) пройшов відкритий урок з « Я досліджую світ»  на тему « Фараони і піраміди». На уроці діти дізналися багато нового про стародавній Єгипет, традиції , устрій життя єгиптян. Виготовили із паперу головний убір фараонів – немес, один із символів влади. Цікаві завдання і кросворди діти із задоволенням розгадували, а єгипетська музика пробуджувала інтерес  до вивчення нового. Адже попереду ще так багато незвіданого!

 

 

 

 

 


 

 

Вже три роки Михно Діана, учениця 2-Б класу,  займається танцями. Два роки приймає участь в різноманітних змаганнях зі східного танцю. У Діанки 17 медалей і 17 дипломів, із них 15 перших місць!

   7 листопада вона брала участь в змаганнях,  які відбулися в Кременчуці . Організатором цих  змагань виступила Всеукраїнська громадська організація східного танцю. Діана достойно виступила у «Першості Центральної  України» і здобула чотири перших місця у різних категоріях . Діанка дуже старанно і відповідально ставиться до занять танцями, і ми її в цьому підтримуємо. Дуже пишаємося нею і бажаємо творчих злетів та нових перемог!!!

 

 

 

 

 


Вітаємо рій "Дикі бджоли"(7-А клас), який посів 5-е місце в міському онлайн конкурсі "Ватра" Всеукраїнської дитячо-юнацької гри "Сокіл-джура".ВІДЕО...завантажити для перегляду

 

 


 
 04.11.2020р
З появою на дорогах перших автомобілів почали траплятися випадки дорожньо-транспортних  пригод. На короткий час ДТП  посіли перше місце за кількістю загиблих і друге за кількістю травмованих осіб.
Сьогодні до гімназії номер 16 завітали поліцейські патрульно-дорожної служби та  з учнями 5-А класу провели бесіду про правила дорожнього руху. 
Поліцейські розповідали про загальні правила дорожнього руху, про правила поведінки на дорозі, в транспорті, про дорожні знаки, про значення світловідбивачів.  
Діти на практиці вивчали ПДР у разі якщо не працює світлофор - виконували рухи регулювальника.

 

 

 

 

9 жовтня для учнів 5 - 6 класів був проведений Олімпійський урок за участю семикратного  чемпіону світу з греблі на байдарках, каноє, човні "Дракон" Зеркаля Петра Антоновича та трикратного чемпіону світу з греблі на байдарках, каноє Сабліна Дмитра Анатолійовича. Під час зустрічі діти задавали питання, фотографувалися, брали інтерв'ю та автографи.

 

 

 

 

 


 

 

У першу неділю жовтня традиційно відзначається День вчителя. Зазвичай, учні намагаються якнайкраще привітати своїх вчителів, а оскільки неділя - вихідний день, то наші вчителі отримали вітання у п'ятницю, 2 жовтня.

Переглянути відеовітання можна за посиланням...


21 вересня – Міжнародний день миру

         

Учні нашої гімназії активно долучилися до святкування. Гімназисти 2-А класу разом представниками учнівського самоврядування – учнями 9-А класу – провели флешмоб «Ми – за мир!»

Фото флешмобу можна завантажити за посиланням...

 


Гімназія №16 готується до виборів лідера учнівського врядування

 

У нашій гімназії розпочалась підготовка до виборів лідера учнівського врядування – Президента гімназії. Кандидати записали свої звернення до учнів 5-9 класів. Переглядайте! Знайомтеся! Обирайте!

 

 

Кандидат в Президенти гімназії  ВОВК МАЙЯ, 9-а клас... завантажити

Кандидат в Президенти гімназії  ГУДЕНКО ВЕРОНІКА, 8-а клас... завантажити

Кандидат в Президенти гімназії ЛУКАШ АННА, 9-б клас... завантажити

Кандидат в Президенти гімназії ПІДУСТ ЛІЛІЯ, 8-а клас... завантажити

Кандидат в Президенти гімназії ПОГРЕБНЯК КІРА, 9-а клас... завантажити

Кандидат в Президенти гімназії ПОПЕНКО ЄВГЕН, 8-б клас... завантажити

Кандидат в Президенти гімназії, РУБАН АНАСТАСІЯ, 9-б клас... завантажити

 


 

Сьогодні у ГІМНАЗІЇ №16 розпочався новий навчальний рік.

Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. Він завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Було вирішено, що перший дзвоник цього року у навчальних закладах міста проходитиме з дотриманням карантинних вимог – загальношкільних заходів не буде, а свято Першого дзвоника проведуть у класах.          ФОТОРЕПОРТАЖ з першого дзвоника в гімназіїї №16....завантажитити 

Успіх заходу залежить від вибору форм роботи зі здобувачами освіти, оскільки для дітей – це святковий день, емоційно насичений новими зустрічами та спілкуванням із друзями.       Класні керівники нашої школи підготували і провели для учнів заходи з елементами творчого дійства, з сюрпризами, використали пошукові, пригодницькі та ігрові прийоми. Перший урок в навчальному році — важлива подія як для усіх учнів, так і для їхніх батьків та вчителів. Теми сьогоднішніх перших уроків були присвячені таким важливим поняттям як: патріотизм, взаємоповага, доброта, безпека життєдіяльності, здоровий спосіб життя, дотримання правил співжиття у колективі під час карантину та інші.

Вітаємо всіх здобувачів освіти зі святом!

Бажаємо міцного здоров’я, творчого натхнення, успіхів у навчанні, гарного настрою!

 

 


Дистанційне навчання: проблеми і пропозиції

Адміністрація Кременчуцької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 16 Кременчуцької міської ради Полтавської області повідомляє, що станом на 02.06.2020 навчальні програми у 1-9, 11 класах виконано у повному обсязі.

В умовах карантину заклад  працював з використанням технологій дистанційного навчання. Кожен вчитель-предметник створив групу зі своїм класом у ВАЙБЕРІ, враховуючи що:детальніше завантажити 

 

 

 

 


Побажання вчителя своїм вихованцям-випускникам 

Час летить невблаганно і змінює усе, що нас оточує. Життєва дорога людини також мінлива і нелегка, несе в життя і сум, і радощі. Усе має початок і кінець. Не можна сказати, що закінчується дитинство наших дітей. Однак нинішній день проводить невидиму межу між дитинством та юністю.

Дорогі діти!

Наразі ви залишаєте у початковій школі свої пустощі, неслухняність, свої перші дитячі радощі, частину своїх добрих сердець. Нехай у вашій пам’яті на довгі роки залишиться на згадку все тільки хороше і привітне. Нехай буде безхмарним ваше життя, навчання легким, доля прихильною і подарує вам щастя на нашій квітучій землі, поміж рідних людей...завантажити для перегляду

 

 

 


Доброго дня, шановні батьки!

 

Сьогодні,  1 червня,  День захисту дітей.

 

Вітаю ВАС з Днем захисту дітей! Нехай небо над головами дітей завжди буде мирним, а кожен новий день – добрим і цікавим. А Вам, шановні батьки, бажаю терпіння, доброти і ніжності.

Не забувайте, що саме ВИ відповідаєте за щасливе і безпечне дитинство  дітлахів!

завантажити для перегляду

 

 

 


29 травня свято «Останнього дзвоника – 2020» у школі  №16 м. Кременчука відзначаємо у режимі онлайн. На жаль, карантин, спричинений пандемією COVID-19, вніс свої корективи і традиційний урочистий формат святкування змінився на онлайн.

 

Шановні випускники, вчителі, школярі, батьки!
Від щирого серця вітаю вас зі Святом останнього дзвоника, яке знаменує завершення навчального року, подолання чергової сходинки в освоєнні знань.

Завершення навчального року для наймолодших та учнів середніх класів знаменується не тільки гарними оцінками, а й початком улюблених канікул. Прийшла пора дітям, вчителям, батькам добре відпочити, набратися духовних і фізичних сил після наполегливої спільної праці на нелегкому шляху в Країні Знань. Нехай для всіх вас літній відпочинок буде радісним, безтурботним та цікавим, сповненим яскравих вражень та мандрівок.
    Традиційно хвилюючі почуття переповнюють випускників, які сьогодні прощаються зі школою та стартують у незвідане самостійне життя. Попереду – великі перспективи практичної реалізації набутих знань, опанування обраного фаху, вершин і досягнень дорослого та нелегкого життєвого шляху. Отож вам, дорогі юнаки та дівчата, бажаю непохитної віри у себе, лише власним розумом та власними руками творити своє майбутнє, будувати цивілізовану українську державу. Будьте успішними, гідними і наполегливими у здійсненні поставленої мети. В цьому вам допоможуть віддана любов і благословення батьків, мудрі настанови вчителів.
                                                                                                                З повагою директор школи Олексій ДОВБНЯ


 

 


1
2
3
4
5
6
7