Наші випускники - ГЕРОЇ війни

У школі на другому поверсі в грудні 2016 року відкриласяГалерея "Люди Свободи".

ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. На зорі віку, у 1900 році, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення,  у 1991 році, увінчалося остаточним її утвердженням.

Разом із тим, це століття — час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулись із опором українців. Серед мільйонів яких —  ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.

Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали — когось у тюрмі, когось у “шарашці”, фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі. Це і наші випускники, які загинули за Свободу в зоні АТО.

Завдяки таким Людям, Cвобода стала реальністю для нас, і кожен із нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. Випускники нашої школи  віддали життя, щоб зберегти свободу України вже в ХХІ столітті. Тому, що ми готові відстояти свободу. Микола Вашура говорив побратимам,що буде воювати доти, поки Україна повністю не звільниться від терористів і окупантів. І заради цієї мети себе не шкодував.